jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۸۹۰ ۲۸ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

محمد حسنین هیکل، نویسنده و روزنامه‌نگار سرشناس مصری روز گذشته گفت: یمن به تنهایی توانست عربستان و 9 کشور عضو ائتلاف را شکست دهد و ائتلاف در حالی که قادر به پایان دادن جنگ نیست، ادعای پیروزی می‌کند.

وی با بیان این‌که تجاوز به یمن از ابتدا اشتباه بزرگی بود، گفت: یمن بسیار بزرگ‌تر از آرزوها و طمع‌ورزی‌های شماست و من مطمئن هستم یمن برنده اصلی این جنگ است و اگر دستور آمریکا نبود ما شاهد چنین جنایاتی در یمن نبودیم.تحول دیگر این‌‌که روزنامه گاردین در مقاله‌ای با عنوان «یمن و رسوایی فروش تسلیحات انگلیسی به عربستان» به بررسی نقش پشت‌پرده انگلیس در دامن زدن به جنگ یمن پرداخت.گاردین افزود: انگلیس با یک دست کمک‌های پزشکی و غذایی به یمنی‌ها می‌دهد و با دست دیگرش تسلیحات و مهمات و فناوری نظامی در اختیار عربستان و متحدانش برای حمله به یمن می‌گذارد. روزنامه گاردین فاش کرد: از آغاز درگیری‌ها در یمن در مارس 2015 تاکنون، دولت انگلیس 37 مجوز برای صادرات محموله‌های نظامی و تسلیحاتی به عربستان صادر کرده است ولی از فاش کردن محتوای این محموله‌ها برای پارلمان امتناع می کند./ ایسنا والعالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر