jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۴۱ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

اعضای باندی که با چک‌های بلامحل از بنکداران گلپایگان 19 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، با ردیابی‌های پلیس در ساوه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در این‌باره به جام‌جم گفت: رسیدگی به این پرونده از اوایل خرداد امسال با شکایت مردی از افرادی به اتهام کلاهبرداری در دستور کار ماموران اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان گلپایگان قرار گرفت. با تحقیق از شاکی معلوم شد دو نفر به عنوان مشتری از فروشگاه مواد غذایی وی اجناس نقدی خریده و پس از جلب اعتماد وی، مرد بنکدار را فریب داده و در برابر معامله‌ای که با او انجام داده‌اند، چند فقره چک به او داده و با تحویل گرفتن اجناس، دیگر سراغ او نرفته‌اند.

سردار عبدالرضا آقاخانی خاطرنشان کرد: شاکی هنگام نقد کردن چک‌ها در بانک متوجه شده پولی در حساب دو مشتری نیست و با آنها تماس گرفته، اما تلفن‌هایشان خاموش و نشانی‌هایشان هم غیرواقعی بوده است.

وی گفت: با تشکیل پرونده قضایی و همزمان با شروع تحقیقات پلیس، تصاویر رایانه‌ای متهمان به دست آمد و آنها تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفتند. در این مرحله از تحقیقات بود که ده نفر دیگر نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌هایی را از چهار مرد کلاهبردار مطرح کردند. بررسی این پرونده‌ها نشان می‌داد این افراد نیز به شیوه‌ای مشابه گرفتار شده و کلاهبرداران فراری با ارائه چک‌های بلامحل، محموله‌های موادغذایی و آرایشی را از مالباختگان تحویل گرفته و ناپدید شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: ماموران با جمع‌بندی اطلاعات به این نتیجه رسیدند آنها باید اعضای یک باند باشند که به شیوه‌ای مشابه به کلاهبرداری از مغازه‌داران و بنکداران دست زده‌اند. این در حالی بود که شواهد موجود در پرونده نشان می‌داد اعضای این باند با فریب مالباختگان حدود 19 میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده‌اند.

وی یادآورشد: جستجوی پلیس برای دستگیری اعضای این باند کلاهبردار ادامه داشت تا این‌که به ماموران اطلاع رسید متهمان فراری در شهرستان ساوه استان مرکزی در رفت و آمد هستند. با کشف این سرنخ، ماموران مخفیگاه متهمان را در این شهر شناسایی و دو روز پیش چهار متهم را در ارتباط با این پرونده دستگیر کردند.

آقاخانی خاطرنشان کرد: متهمان به پلیس آگاهی منتقل شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها محموله مواد غذایی و بهداشتی به ارزش 400 میلیون تومان که متعلق به شاکیان پرونده بود، کشف و توقیف شد. متهمان اعتراف کردند از دو ماه پیش باندی را تشکیل داده و با سفر به شهرستان گلپایگان و فریب مغازه‌داران و بنکداران این شهر محموله‌های مواد غذایی و آرایشی را با چک‌های بلامحل خریده و با انتقال به شهرستان ساوه، به قیمت پایین‌تر فروخته‌اند.

با توجه به اعتراف متهمان که با این ترفند حدود 19 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند برای آنها قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از آنها در حالی ادامه دارد که پلیس در این رابطه دو مالخر را نیز دستگیر کرده است.

وی با هشدار به مغازه‌داران و بنکداران، از آنها خواست با افرادی معامله کنند که کاملا آنها را می‌شناسند و از معامله با افراد غریبه خودداری کرده و پیش از معامله، چک‌های دریافتی از آنها را در ساعات کاری بانک‌ها استعلام کرده و بعد با خریداران کالا وارد معامله شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر