jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۲۶ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

به دنبال کشف گورستان اشکانی در کیاسر مازندران و انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در آن، گمانه‌زنی برای وجود سایت نظامی امپراتوری اشکانی در منطقه آغاز شده است.

عبدالمطلب شریفی، مسئول سایت گورستان دوره اشکانیان در کیاسر با بیان این که این منطقه به دلیل ابزارهای جنگی کشف شده احتمالا جنبه نظامی داشته است، گفت: باید توجه ویژه‌ای به این سایت شده و تلاش‌هایی برای تکمیل تحقیقات تیم بررسی‌کننده صورت گیرد./ مهر

تهدید درختان ارس

احداث دهکده گردشگری سلامت سیب در منطقه امین‌آباد فیروزکوه و درست در میان ذخیره‌گاه ارزشمند درختان حساس ارس، نگرانی‌های زیادی را برای فعالان و کارشناسان محیط‌زیست به‌وجود آورده است.

محمد فریدی ، سرپرست محیط‌زیست فیروزکوه ضمن مخالفت با احداث پروژه دهکده گردشگری سیب در ذخیره‌گاه ارس فیروزکوه گفت: مجریان این پروژه، ضوابط زیست‌محیطی شرط شده را رعایت نکرده‌اند./ ایلنا

حمله پلنگ به چوپان دزفولی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از حمله یک قلاده پلنگ وحشی به یک چوپان در ارتفاعات کوهستانی سالند کوه دزفول خبر داد.فرهاد قلی‌نژاد حال عمومی چوپان را خوب گزارش کرد و گفت: اقدام این چوپان جوان و نیز اهالی منطقه و امتناع از کشتن این جانور وحشی شایسته تجلیل است.

تندباد در جنوب سیستان و بلوچستان

رضا آزادمنش، کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش فصلی همراه با تندباد موقتی از روز شنبه مناطق مختلف جنوب استان را فرا گرفته و شرایط برای رشد ابر، رگبار باران، رعد و برق و تندباد موقتی تا امروز فراهم است.‌/‌ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر