jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۱۲ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

ارکستر فیلارمونیک کشور چین با هدایت علی رهبری در تهران به اجرای موسیقی می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره‌ دور جدید فعالیت‌های این ارکستر پس از ماه مبارک رمضان گفت: همکارانم در گروه کر و ارکستر سمفونیک تهران واقعا باعث افتخار من شده‌اند. روزی که برنامه‌ شش‌ماهه را برای مردم منتشر کردیم، عده‌ زیادی با نگرانی می‌گفتند چنین روندی در ایران عملی نیست.

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران افزود: روزهای تمرین ارکستر از 10 جلسه تمرین، مانند تمام ارکستر‌های حرفه‌ای دنیا، به سه جلسه تمرین با کیفیت، کاهش یافت.

این هنرمند پیشکسوت یادآوری کرد: در چهار هفته‌ آینده که آخرین روزهای برنامه‌ شش ماهه محسوب می‌شود، برنامه‌هایی فشرده و بسیار حرفه‌ای در پیش داریم. در هفته‌ اول، خود را برای دو کنسرت با آقای دالیور کاروای (نوازنده‌ چیره‌دست ویلون) آماده می‌کنیم. همچنین اوایل هفته‌ آینده سمفونی ۹ بتهوون را ضبط خواهیم کرد. در هفته‌ سوم دو کنسرت با ویلون‌نواز مشهور، الکساندر رودین خواهیم داشت.

رهبری اعلام کرد: 10 روز دیگر من به نمایندگی از کشور ایران، برای رهبری و آماده کردن ارکستر فیلارمونیک چین به پکن خواهم رفت. البته من بارها به ارکستر فیلارمونیک و جشنواره هنگ‌کنگ دعوت شده‌ام، اما این اولین‌بار است که در پکن اجرا می‌کنم. در نهایت، هفته‌ چهارم ارکستر فیلارمونیک چین به تهران می‌آید و ما دو شب در تهران کنسرت خواهیم داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر