jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۰۰۳۷۳   ۰۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۶

دو متهم تحت تعقیب که به عنوان خریدار گوشی تلفن همراه و به بهانه پرداخت اینترنتی پول خرید گوشی اقدام به کلاهبرداری می​کردند در پی انتشار تصاویرشان در جراید و تماس شهروندان با پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری دو سارق حیله گر

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، فردی با مراجعه به کلانتری 121 سلیمانیه به مأموران اعلام کرد: دو نفر به عنوان خریدار گوشی تلفن همراه و به بهانه پرداخت اینترنتی پول خرید گوشی تلفن همراه ، اقدام به کلاهبرداری از من کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در ساعت 20:30 بیست و نهم فروردین دو نفر با مراجعه به مغازه بنده واقع در خیابان پیروزی – بازار موبایل شرق ، مبادرت به خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه به مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان کردند ؛ یک نفر از آنها به عنوان خریدار اصلی اعلام کرد که مبلغ فوق را به صورت اینترنتی پرداخت می کند و به این بهانه شماره کارت عابربانک مرا گرفت ؛ پس از دقایقی یک تأییدیه ارسال اینترنتی پول را به اینجانب نشان داد و اعلام نمود که پول به حساب بنده واریز شده ؛ به تصور اینکه در این شیوه (پرداخت پول به شیوه اینترتی ) تأییدیه واریز پول در ساعت اداری اعلام می شود ، گوشی تلفن همراه را به آن دو نفر تحویل داده اما فردای آنروز زمانیکه از بانک استعلام گرفتم ، متوجه شدم که اصلا پولی به حساب بنده واریز نشده است و این افراد به شیوه متقلبانه اقدام به کلاهبرداری و سرقت گوشی تلفن همراه کرده اند " .

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و انتشار تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، ضمن شناسایی دهها مالباخته دیگر که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، اخبار و اطلاعاتی در خصوص هویت هر دو متهم از سوی شهروندان محترم در اختیار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت که با بهره گیری از این اطلاعات ، هویت هر دو متهم بنام های رامین ( متولد 1363 ) و مجید ( متولد 1351 ) و همچنین مخفیگاه آنها در منطقه پاسدار گمنام ( خیابان صاحب الزمان شمالی و خیابان عبدالمحمدی ) شناسایی و سرانجام هر دو متهم در تاریخ 29 اردیبهشت ماه دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

امیدی ، با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم گفت : " با توجه به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالبختگان و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهمین ، دستور انتشار مجدد تصاویر بدون پوشش هر دو متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه نمایند ؛ همچنین از کلیه شهروندان محترم که با همکاری خوب آنها این دو متهم شناسایی و دستگیر شدند نیز تقدیر و تشکر شده و از آنها درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص دیگر جرایم ارتکابی متهمین را از طری شماره تماس 33199099 در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند".

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر