jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۴۳۶۳   ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۴

موج تابستانی مصرف آب در تهران

سد لار از مرگ گریخت

بارش‌های بهاری باعث ذخیره جدید ۱۸۴ میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران شد.

سد لار از مرگ گریخت

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران به ۶۷۳ میلیون مترمکعب رسیده در حالی که این میزان در زمان مشابه سال گذشته ۴۸۹ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

با وجود بهبود نسبی وضعیت سدهای تامین کننده آب تهران، وزارت نیرو از شهروندان درخواست کرده با صرفه‌ جویی و مصرف بهینه آب، این وزارتخانه را در تامین آب شرب تابستان امسال همراهی کنند.

در هفته‌ های اخیر و پس از مدت‌ها، حجم آب سد لار روند افزایشی پیدا کرده و آب موجود در مخزن این سد در زمان حاضر به حدود ۸۹ میلیون مترمعکب رسیده است در حالی که این سد در زمان مشابه سال گذشته ۳۵ میلیون مترمکعب آب داشت.

حجم کنونی آب موجود در مخزن ۳ سد طالقان، کرج و ماملو نیز به‌ ترتیب ۲۲۶، ۱۳۸ و ۱۴۹ میلیون متر مکعب گزارش شده که ۱۸، ۳۴ و ۲۳ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته افزایش یافته است.

همچنین حجم آب سد لتیان نیز در هفته‌ های اخیر روند افزایشی خوبی داشته و با ۷۲ میلیون مترمکعب، ۹۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته آب ذخیره کرده است.

حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین‌کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۷۲۳ میلیون مترمکعب گزارش شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است.

میزان آب ورودی به مخزن ۵ سد زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۵۲۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر