موج تابستانی مصرف آب در تهران

سد لار از مرگ گریخت

بارش‌های بهاری باعث ذخیره جدید ۱۸۴ میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران شد.
کد خبر: ۷۹۴۳۶۳
سد لار از مرگ گریخت

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران به ۶۷۳ میلیون مترمکعب رسیده در حالی که این میزان در زمان مشابه سال گذشته ۴۸۹ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

با وجود بهبود نسبی وضعیت سدهای تامین کننده آب تهران، وزارت نیرو از شهروندان درخواست کرده با صرفه‌ جویی و مصرف بهینه آب، این وزارتخانه را در تامین آب شرب تابستان امسال همراهی کنند.

در هفته‌ های اخیر و پس از مدت‌ها، حجم آب سد لار روند افزایشی پیدا کرده و آب موجود در مخزن این سد در زمان حاضر به حدود ۸۹ میلیون مترمعکب رسیده است در حالی که این سد در زمان مشابه سال گذشته ۳۵ میلیون مترمکعب آب داشت.

حجم کنونی آب موجود در مخزن ۳ سد طالقان، کرج و ماملو نیز به‌ ترتیب ۲۲۶، ۱۳۸ و ۱۴۹ میلیون متر مکعب گزارش شده که ۱۸، ۳۴ و ۲۳ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته افزایش یافته است.

همچنین حجم آب سد لتیان نیز در هفته‌ های اخیر روند افزایشی خوبی داشته و با ۷۲ میلیون مترمکعب، ۹۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته آب ذخیره کرده است.

حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین‌کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۷۲۳ میلیون مترمکعب گزارش شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است.

میزان آب ورودی به مخزن ۵ سد زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۵۲۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها