از تدریس فیزیک تا ریاست یک گروه تروریستی

سرکرده جدید داعش کیست

رسانه‌های جهان ابوعلاء العفری را به عنوان سرکرده جدید داعش معرفی کردند که در این گزارش به معرفی وی پرداخته می شود.
کد خبر: ۷۹۱۴۶۳
سرکرده جدید داعش کیست

طی روزهای اخیر شایعاتی درباره وضعیت جسمانی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش مطرح است و برخی رسانه ها به نقل از منابع محرمانه غربی و عراقی اعلام کرده اند که البغدادی در تاریخ ۱۸ مارس در منطقه «البعاج» در نینوا واقع در شمال عراق زخمی شده است. اما با این حال در مورد مرگ ابوبکر البغدادی اخبار ضد و نقیضی وجود دارد.

رسانه های مختلف جهان شب گذشته از انتخاب سرکرده جدید گروه تروریستی داعش خبر دادند. «عبدالرحمن مصطفی» ملقب به «ابوعلاء العفری» جایگزین «ابوبکر البغدادی» شد.

ابوعلا العفری اصالتاً عراقی و متولد منطقه «الحضر» در ۸۰ کیلومتری جنوب موصل است. وی مدتی معلم فیزیک بوده است. العفری در سال ۱۹۹۸ به افغانستان سفر کرد و از سوی «ابومصعب الزرقاوی» سرکرده القاعده به عنوان یکی از فرماندهان این گروه تروریستی منصوب شد.

پس از هلاکت «ابو عمر البغدادی» و «ابو ایوب المصری» سرکردگان القاعده، «اسامه بن لادن» رهبر القاعده وی را در سال ۲۰۱۰ کاندیدای سرکردگی القاعده در عراق کرد.

العفری پس از پیوستن به گروه تروریستی داعش سمت‌های متعددی را از آن خود کرد که رئیس شورای مشورتی و معاون خلیفه از جمله آنها است.

گفته می شود اهمیت ابوعلاء العفری برای گروه تروریستی داعش بیشتر از ابوبکر البغدادی است به ویژه اینکه داعش از دسامبر سال گذشته میلادی تاکنون در عراق و سوریه دچار شکست های تاکتیکی شده است، ابوعلاء العفری هم اکنون یکی از چند شخصیت مهم در داعش محسوب می شود اما با این حال گروه تروریستی داعش ابوعلاء العفری را موقتاً سرکرده خود معرفی کرده است.

همچنین در مورد ابوعلاء العفری گفته می‌شود که وی بسیار باهوش است و در برقراری ارتباط بسیار موفق‌تر از ابوبکر البغدادی است. وی در خطابه متبحر و دارای کاریزمای زیادی است. ابوعلاء العفری در مدیریت نیز از توانایی بالایی برخوردار است.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها