jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۷۸۷۴۷۱ ۲۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

همه مادرها فرشته‌اند؛ انگار از آسمان آمده‌اند. از جنس زمین نیستند، می‌سوزند و برشته می‌شوند تا بچه‌هایشان راحت زندگی کنند، پدر‌ها هم همین گونه‌اند، اما جنس‌شان با مادرها فرق می‌کند، آنها گاهی داد می‌زنند، گاهی قهر می‌کنند، گاهی عصبانی می‌شوند، اما مادرها این‌طور نیستند.

آنها فقط بغض می‌کنند. قورت قورت غصه می‌خورند و دم نمی‌زنند. نمونه این مادرها ننه شهربانوست؛ مادر زینب را می‌گویم که چهار سال پیش از درخت گردو سقوط کرد و معلول ضایعه نخاعی شد. هزینه منزل استیجاری، نداشتن سرپرست و بیماری زینب زندگی را برای ننه شهربانو دشوار کرده است، اما او دم نمی‌زند، فقط قورت قورت غصه می‌خورد، نه برای خودش، برای زینب که نمی‌تواند راه برود. زینب دردمند است و در یکی از شهرهای استان خراسان شمالی زندگی می‌کند. او کلافه است از زندگی در یک چاردیواری محقر، اما فقط یک دلخوشی دارد، داشتن یک مادر آسمانی.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر