jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۷۸۴۴۹۵   ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۹

در سه ماهه سوم 93

نرخ بیکاری 10.5 درصد شد

نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی در سه ماهه سوم 93 نشان می دهد که نرخ بیکاری به 10.5 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری 10.5 درصد شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بر اساس این نماگرها، جمعیت ایران 77.8 میلیون نفر بوده که 56.4 میلیون نفر در شهر و 21.4 میلیون نفر در روستاها بوده اند. این آمار بیانگر رشد 1.2 درصدی جمعیت است.


جمعیت فعال کشور در سه ماهه سوم 93 طبق این گزارش 23.9 میلیون نفر بوده است. نرخ بیکاری البته در مناطق شهری 11.7 درصد و روستایی 7.4 درصد گزارش شده است.

نرخ بیکاری زنان 20.3 درصد و مردان 8.7 درصد اعلام شده ضمن آنکه نرخ بیکاری در جوانان 29 - 15 ساله 21.8 درصد و جوانان 24 - 15 ساله 25.7 درصد برآورد شده است.

بانک مرکزی قبل از این نیز با ارائه گزارشی از وضعیت شاخص های عمده اقتصادی در سه ماهه دوم سال جاری، نرخ بیکاری در این برهه زمانی را 9.5 درصد اعلام کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر