jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۸۴۲۴   ۱۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۴

یک شهروند سوئیسی عضو گروه تروریستی داعش که به اتهام قتل در ترکیه بازداشت شده است، به مصرف موادمخدر در جریان قتل دو مامور امنیتی این کشور اعتراف کرد.

تروریستی که معتاد بود

«بنجامین ایکسیو»، عضو گروه تروریستی - تکفیری داعش و یکی از چهار متهم به قتل دو مامور امنیتی و یک راننده کامیون ترکیه، در جلسه دادگاه گفت: در سال 2013 میلادی با یکی از دوستانم به استانبول آمدیم و یک شهروند ترکیه ما را از شهر مرزی «حاتا»ی این کشور راهی سوریه کرد.

وی اعتراف کرد که در جریان حمله سال 2014 به شهر «نیده» در جنوب ترکیه، به همراه همدستانش به شدت مواد مخدر مصرف کرده است.

سلاح هایی که تروریست های گروه داعش در حمله به نیروهای امنیتی ترکیه بکار برده اند، قبلا از این کشور به سوریه فرستاده شده بود.

بر پایه این گزارش، جزییات مربوط به شماره سریال سلاح های استفاده شده در این حمله و تشابه آن با شماره سریال سلاح هایی که ترکیه برای شورشیان سوری (شبه نظامیان موسوم به ارتش آزاد سوریه) فرستاده، در اختیار دادگاه است.

دولت ترکیه تلاش می کند رسیدگی به این پرونده را به تعویق اندازد تا مخالفان از آن در انتخابات آتی علیه دولت بهره برداری نکنند.

انتخابات عمومی ترکیه روز هفتم ژوئن 2015 (خرداد 1394) برگزار خواهد شد.

برخی از رسانه های ترکیه از تعویق رسیدگی به پرونده یاد شده به اواخر سال 2015 خبر داده اند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر