jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۷۷۲۴۱۶ ۳۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

ماهیگیری و بازرگانی شغل اصلی ساکنان شهر کووانا در استان میه ژاپن است اما حتی نزدیکی به اقیانوس آرام و مناظر زیبای ناشی از آن، موجب شهرت این شهر نشده است. آغاز فصل زمستان، برای مردم ژاپن بویژه شهر کووانا آن‌چنان مهم است که به خاطرش شهر را چراغانی کنند!

پارک نابانا نو ساتو، همه ساله از اواسط نوامبر تا اواسط ماه مارس با چراغ‌های کوچک و رنگارنگ تزئین می‌شود و مناظری زیبا برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آید. نابانا نو ساتو، باغی وسیع همراه با گل‌های زیبا و گلخانه‌های بزرگ است که چشمه‌های آب گرم و رستوران‌های مختلفی در جای جای آن قرار گرفته است. این موارد، بخصوص حوضچه‌های آب گرم که در زبان ژاپنی به «اون‌سِن» شناخته می‌شود، شاید به تنهایی افراد زیادی را به خود جذب کند اما برای گردشگران خارجی، قدم زدن در «تونل نور» جذابیت بیشتری دارد. این پارک که به مدت سه ماه با حدود هفت میلیون چراغ کوچک LED تزئین می‌شود، از جاذبه‌های گردشگری ژاپن و پذیرای جمعیت زیادی از مردم است. اگر تمایل دارید تا شب‌های نورانی و جذاب این پارک را تجربه کنید، هنوز فرصت باقی است. گرچه از ایران پرواز مستقیم به این شهراز ژاپن وجود ندارد، اما می‌توانید با خرید بلیت تقریبا پنج میلیون تومانی پرواز توکیو، ابتدا به این شهر رفته و از آنجا با هواپیما یا ماشین، راهی کووانا شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر