مدیر ملی کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار ضمن اعلام شناسایی کانون‌های داخلی گرد و خاک، از انجام مذاکرات با کشورهای دارای کانون‌های گرد و غبار خبر داد.
کد خبر: ۷۷۲۱۵۶
22 استان کشور درگیر گرد و غبار

ضیاءالدین شعاعی در جلسه ستاد استانی مقابله با گردوغبار و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان، اظهار کرد: پدیده گرد و خاک با منشا داخلی و خارجی در کشور به وجود آمده و در مجموع، 22 استان کشور را با شدت‌های متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: منشاء این پدیده برای ما ناشناخته نیست و از جمله آن می‌توان به شرق سوریه، اردن، عراق، و بخشهایی از عربستان اشاره کرد. یکی از وظایف ما برای مقابله با این پدیده، تعامل با این کشورهاست.

شعاعی ادامه داد: درخصوص مقابله با پدیده گرد و خاک، با کشورهای خارجی که کانون‌های به وجود آورنده گردوخاک را درون خود دارند، در حال مذاکره هستیم.

وی گفت: کانون‌های داخلی گرد و غبار شناسایی شده و از سازمان هواشناسی انتظار داریم شدت این پدیده را نیز همراه با زمان وقوع آن پیش بینی کند.

مدیر ملی کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار عنوان کرد: به زودی تیمی برای تطابق این پدیده با تصاویر هوایی به خوزستان می آید تا در شناخت کانون‌های داخلی اطلاعات بیشتری کسب کند.

وی افزود: از دیگر اقداماتی که در حال پیگیریست، تهیه سند مقابله با پدیده گرد و خاک، پایش آن و تشکیل و فعال کردن کمیته های استانی مقابله با این پدیده می باشد.

شعاعی تصریح کرد: قطعا این برنامه، برنامه بلند مدتی است اما طولانی بودن آن دلیل بر عدم آغاز آن نمی باشد. از سوی دیگر باید جهت آگاه سازی مردم درباره مقابله با این پدیده تلاش شود. (ایسنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها