jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۰۴۸۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

پزشکان تاکید دارند برای مقابله با چاقی، انتخاب یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن، ضروری است، اما کافی نیست.

به گزارش ایسنا، با تقویت این ایده که چاقی باید در گروه بیماری‌های مزمن طبقه‌بندی شود، پزشکان تاکید دارند که در موارد شدید باید این عارضه مانند یک بیماری تحت درمان قرار گیرد تا افراد به وزن متعادل برسند و از نعمت سلامت برای مدت بیشتری در طول عمر خود بهره‌مند شوند. متخصصان می‌گویند اگرچه پرخوری و بی‌تحرکی از عوامل موثر در بروز چاقی است، اما تنها دلایل ابتلا به این عارضه نیست و به همین دلیل دیگر عوامل موثر در چاقی باید تحت کنترل قرار گیرد.

از این‌رو توصیه می‌شود با این عارضه به‌عنوان یک بیماری که نیاز به درمان مناسب دارد، برخورد شود. باید توجه داشت در بروز چاقی مزمن، عوامل قدرتمند بیولوژیکی دخیل است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر