جام جم آنلاین گزارش می دهد

همه فواید داعش

جنایت جدید گروه تروریستی داعش در سوزاندن خلبان اسیر اردنی علاوه بر مجریان عملیاتی این اقدام مقصرانی نیز در کشور هایی دارد که داعش را در کنف حمایت های خود پرورش دادند و هر جنایت تازه ای از این دست، علاوه بر ثبت لکه سیاه دیگری در کارنامه تسلیح و تامین کنندگان منابع تروریست ها در منطقه، مهر تاییدی بر حقانیت مواضع ضد تروریستی و هشدارهای جبهه مقاومت به رهبری ایران است.
کد خبر: ۷۶۷۲۷۲
همه فواید داعش

به گزارش جام جم آنلاین، معاذ الکساسبه خلبان اسیر داعش در حالی به شکلی فجیع با سوزانده شدن به قتل رسید که پادشاهی اردن خود نقش قابل توجهی در پرورش تروریست های فعال در سوریه طی سال های اخیر با هدف براندازی بشار اسد در این کشور داشته است و با هر جنایتی که از گروه تروریستی داعش سر می زند این سوال تقویت می شود که به راستی حمایت کنندگان از تروریسم در منطقه را چه کسی و چه زمان باید محاکمه کند؟

حجم جنایت های گروه تروریستی داعش در منطقه با وجود فجیع بودن این جنایت ها از واقعیت هایی حکایت دارد که سال ها پیش از سوی حامیان غربی و عربی تروریسم در منطقه مورد تغافل قرار گرفت. واقعیت هایی هشدار آمیز که بارها از زبان مسئولان جمهوری اسلامی ایران و سایر شخصیت های حامی مقاومت بیان و تاکید شد که حمایت از تروریسم در منطقه روزی دامن حامیان آن را خواهد گرفت.

کابوسی که تعبیر شد

نمونه های چند ماهه اخیر کشتار های داعش از جمله کشته شدن گروگان های آمریکایی، انگلیسی، عملیات های رخ داده در کشورهای اروپایی و در جدیدترین حالت آن سوزانده شدن خلبان اردنی اسیر داعش به دست این گروه تروریستی تعبیری صحیح از هشدارهای مذکور بود.

اقدامات گروه تروریستی داعش لکه سیاه دیگری در کارنامه سران برخی کشورهای عربی و همچنین دولت های غربی مدعی دموکراسی و حقوق بشر بود؛ دولت هایی که دستکم سه سال مداوم از تروریست های سوریه و عراق حمایت و تلاش کردند تا براندازی را از معبر گلوله سلاح های گرم غربی و لبه سرد خنجرهای عربی میسر کنند.

اکنون داعش برای برخی سران غربی و عربی سابقه ننگین دیگری را رقم زده است، حتی اگر ادعا کنند تحت چتر موسوم به ائتلاف ضد داعش در حال نبرد با تروریست ها هستند.

چه کسی سران غربی و عربی حامی داعش را محاکمه می کند؟

از این نگاه، سران کشورهای عربی و غربی حداقل در محکمه وجدان های بشری و افکار عمومی مجرمند و باید به اتهام حمایت از جنایت علیه بشریت پاسخگو باشند.

کابوسی که سال هاست ارکان مقاومت در منطقه راجع به آن هشدار می دهند و تداوم آن را به سود رژیم صهیونیستی می دانستند اکنون تعبیر شده است. اکنون همه شاهدند که چگونه سود جریان های دست پرورده ای چون داعش و جبهه النصره به ظرف منافع صهیونیست ها می ریزد و این رژیم چگونه منافع خود را به نام بدنام کردن اسلام زیر سایه رفتارهای ضد انسانی این گروه ها به پیش می برد هر چند خود در حمایت از این گروه ها دریغ نمی کند.

به نام اسلام به کام صهیونیسم

همین هفته پیش بود که کلاه آبی های سازمان ملل مستقر در بلندی های اشغال شده جولان از ارتباطات و هماهنگی های متعدد بین رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی فعال در سوریه از جمله جبهه النصره شاخه القاعده در آن کشور خبر داده و تصریح کردند که برخی عناصر زخمی النصره در بیمارستان های شمال اسرائیل به شکلی سازمان یافته و منظم از مارس 2013 تا کنون تحت درمان قرار گرفته اند.

با این وجود، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بهانه تسلیت گفتن اعدام خلبان اردنی بار دیگر تلاش کرد حماس، حزب‌الله و شرکای آنها را هم‌ردیف داعش قرار دهد و خواستار برخورد با آنها شود.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، لیبرمن با تمجید از واکنش اردن به اعدام «معاذ الکساسبه» گفت: « باید از ملک عبدالله (پادشاه اردن) به خاطر واکنش فوری و قدرتمند به این ترور پست قدردانی کرد. امروز صبح آنها یک تروریست را که داعش مایل به آزادی او بود و نیز یک عامل القاعده را اعدام کردند. آنها به زودی تروریست‌های بیشتری را که در اردن زندانی هستند، اعدام خواهند کرد».

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد، جهان به رهبری قدرتمند نیاز دارد که وظیفه آن نابودی «تروریسم اسلامی» از جمله داعش، حزب‌الله، حماس، القاعده و شرکای آنهاست.

چه کسی تروریست ها را به خاورمیانه کوچاند؟

با این حال، نکته ای که باید به آن پرداخته شود این است که نقش سرانی مانند پادشاه اردن در حمایت از داعش چه بوده و این رژیم ها چه پاسخی در برابر ملت خود خواهند داشت؟ نقش برخی کشورهای غربی در صدور جنایتکاران دارای سوابق امنیتی و جنایی به خاورمیانه نیز واقعیتی است که دولت های اروپایی باید به ملت های خود در قبال آن پاسخگو باشند.

این سوال به صورت جدی مطرح است که تروریست های اروپایی و غربی تبار چگونه توانستند با وجود ثبت کامل سوابق جرم و جنایت آنها در کشورهای خود از لایه های امنیتی عبور کنند و به راحتی وارد سوریه و عراق شوند؟ دولت های اروپایی با وجود سیستم منسجم ثبت سوابق مجرمان و نظارت های شدید امنیتی چگونه به جابجایی فوج قابل ملاحظه ای از مجرمان خود به خاورمیانه پی نبردند یا بهتر است گفته شود چرا در این باره تغافل کردند؟

داعش زاییده توحش است یا تبعیض؟

اما با وجود همه اینها، اقدامات گروه تروریستی داعش در کنار افشای خطر اندیشه های تکفیری مورد حمایت برخی رژیم های منطقه، از یک تصور غلط نیز پرده برداشت.

اقدامات ضد انسانی داعش بر این نگاه خط بطلان کشید که «داعش از دل تبعیض حکومت های شیعی سربرآورده است.»

این درست است که اگر دست خونخواران داعش به شیعیان برسد حجم و کیفیت کشتار و توحش داعش بسیار بیش از این خواهد بود و به جرات می توان گفت که مقاومت نیروهای موسوم به حشد الشعبی متشکل از امت واحده اسلامی توانسته است مانع از یک نسل کشی واقعی در مناطق شیعه نشین شود. اگر این ایده صحیح می بود که داعش از دل بی عدالتی سر برآورده است باید این اصل را هم بپذیریم که این گروه تروریستی نباید اهل سنت را نیز به این شیوه های وحشیانه کشتار کند. اما واقعیت این است که توحش داعش اساسا ضد بشری است و شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان نمی شناسد.

جام جم آنلاین- جواد ارشادی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها