«زاغ زن ها» دستگیر شدند + عکس

3 مرد سابقه‌دار که با همدستی یکدیگر اقدام به تشکیل یک باند زاغ‌ زنی کرده بودند، توسط مأموران پلیس دستگیر شدند.
کد خبر: ۷۶۶۳۷۹
«زاغ زن ها» دستگیر شدند + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اقدامات پلیس آگاهی در کنترل و مراقبت نامحسوس از مجرمان سابقه دار، کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت بنام «حمید . ک» (متولد 1337) با داشتن 10 فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با انواع سرقت، با تشکیل گروهی سه نفره اقدام به ارتکاب سرقت به شیوه زاغ زنی در اطراف شعبات بانکی در مناطق مختلف سطح شهر تهران و همچنین سایر حاشیه ای تهران بویژه در استان البرز کرده است.

با انجام اقدامات پلیسی و شناسایی دو همدست «حمید» بنام «محسن» (34 ساله) و محمد (45 ساله)، در بررسی سوابق آنها مشخص شد که این دو نفر نیز از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر، سرقت و تحصیل مال نامشروع هستند.

با شناسایی هر سه عضو این گروه، مخفیگاه هر سه نفر آنها در مناطق پیروزی و شهرری شناسایی و در سه عملیات همزمان، هر سه نفر دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دهها فقره سرقت به شیوه زاغ زنی در اطراف شعبات بانکی اعتراف و عنوان داشتند: پس از شناسایی افراد حامل وجه نقد، آنها را در خارج از بانک ها تعقیب و در یک لحظه اقدام به پنجر کردن لاستیک ماشین های آنها می کردیم؛ زمانیکه راننده جهت تعویض لاستیک از ماشین پیاده می شد، در یک لحظه اقدام به سرقت وجوه نقد داخل خودرو کرده و مالباخته نیز با توجه به پنچر بودن لاستیک ماشین نمی توانست ما را تعقیب کند و ما نیز به سرعت از محل دور می شدیم.

متهمان در ادامه اعترافات خود و با اشاره به تخریب شیشه خودرو تعدادی از مالباختگان، به کارآگاهان عنوان داشتند: در صورتیکه صاحب خودرو، قبل از پنچری کامل خودرو در محلی توقف کرده و پول ها را با خودش نمی برد، با اطلاع از وجود پول در داخل خودرو بلافاصله به محل پارک خودرو مراجعه و پس از تخریب شیشه خودرو اقدام به سرقت وجوه نقد داخل خودرو می کردیم.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف جنوب و جنوب شرق تهران بویژه در مناطق شهرری، اسلامشهر و محدوده بهشت زهرا هر سه متهم پرونده جهت شناسایی جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

وی با اشاره به ارزش یک میلیارد تومانی پرونده و اعتراف متهمین به دهها فقره سرقت، گفت: در تحقیقات بعمل آمده و اعتراف صریح بدست آمده از متهمان، اعضای این گروه از سارقان به ده ها فقره سرقت در مناطق مختلف کمال شهر، پاکدشت، شهریار، کرج، ورامین، قلعه حسن خان، اسلامشهر، شهرری، محدوده بهشت زهرا و سایر مناطق تهران و استان البرز اعتراف داشته اند.

رییس پایگاه نهم آگاهی با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت به شیوه زاغ زنی و به منظور شناسایی شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات که موفق به شناسایی تصویر متهمین شده و یا به شیوه زاغ زنی مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها