jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۴۰۰   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۲

اتحادیه اروپا در واکنش به تشدید درگیری های نظامی در شرق اوکراین تهدید کرد تحریم های بیشتری را علیه روسیه اعمال می کند.

تشدید تحریم​ها علیه روسیه

به گزارش اشپیگل ، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد تحریم های بیشتر علیه روسیه رایزنی کردند. این رایزنی در پی شدت گرفتن درگیری ها در شرق اوکراین انجام می شود. بیانیه ای که در پایان نشست اخیر وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا منتشر شد بر لزوم اقدام عملی در مورد بحران اوکراین تاکید دارد.

بر این اساس مقامات اروپایی شلیک بی هدف خمپاره به سوی شهر ماریوپل و کشتار غیرنظامیان در درگیری های اخیر اوکراین را به شدت محکوم کردند. ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا شبه نظامیان طرفدار روسیه را مسئول این حملات می دانند که طی آن دست کم 30 نفر کشته شدند.

بر پایه گزارش های منتشر شده از اوضاع اوکراین مقامات اروپایی دولت روسیه را به خاطر حمایت از جدایی طلبان، مسئول شدت گرفتن درگیری ها در شرق اوکراین دانسته و تهدید کرده اند تحریم های بیشتری را متوجه مسکو خواهند کرد.

بیانیه وزیران خارجه اتحادیه اروپا همچنین از مسکو می خواهد ضمن محکوم کردن اقدامات جدایی طلبان پیگیر اجرای مفاد توافقنامه مینسک بین دولت اوکراین و مخالفان باشد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر