jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۵۵۸۹   ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۲۱:۰۰

هلاکت صدها داعشی

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

نیروهای امنیتی عراق با آزادسازی ۲۲ منطقه در استان صلاح الدین؛ بیش از ۳۰۰ تن از تروریست های داعش از جمله ۳۱ فرمانده آنان را به هلاکت رساندند.

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

روستاهای الشهابی، البوناظر، البوهاشم، العجیلیه، الجمعیه، و البوحشمه از جمله روستاهای منطقه یثرب هستند که در عملیات اخیر از سیطره تروریست های داعش آزاد شدند.

نیروهای امنیتی عراق و عشایر مبارز همچنین بیش از 30 روستای مناطق مرکزی منطقه هیت -70 کیلومتری شمال رمادی- را از تروریست های داعش پس گرفتند.

همچنین در حملات نیروهای عراقی و داوطلب مردمی در نینوا و جنوب تکریت بیش از ۱۰۰ داعشی هلاکت رسیدند.

بر اثر اصابت گلوله به مناطق مختلف فلوجه نیز ۵۰ نفر از مردم کشته و زخمی شدند.

نیروهای عراقی دهها تن از عناصر این گروه را در منطقه معامل در نزدیک فلوجه به هلاکت رساندند و توانستند مناطق دیگری را در نزدیک حدیثه آزاد کنند.اهالی شهر حویجه هم پرچم داعش را در این شهر به آتش کشیدند.تروریستها در اقدامی وحشیانه با یورش به خانه های این شهر ۱۷۰ جوان اهل سنت را ربودند.

گروه تروریستی داعش 50 نفر از ساکنان روستای الشرقاط نزدیک تکریت در استان صلاح الدین را ربود.

همچنین تروریست های داعش در ادامه اقدامات جنایتکارانه خود ۳ مسجد را در مرکز شهر موصل عراق منفجر کردند.

تروریست های داعش از زمان تسلط بر شهر موصل اقدام به انفجار و تخریب شماری از اماکن مقدس و مساجد تاریخی از جمله مسجد یونس پیامبر و مسجد شیث پیامبر کردند.

این گروه تروریستی همچنین پس از عقب نشینی از ناحیه «سنونی» در شهرستان سنجار، با بمب گذاری منازل مردم و ساختمان های دولتی مانع از بازگشت مردم شده است.

در خبری دیگر، مفتی داعش در روستاهای منطقه الزور در شمال استان دیاله عراق در حمله هوایی ارتش عراق کشته شد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر