jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۵۵۸۹   ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۲۱:۰۰

هلاکت صدها داعشی

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

نیروهای امنیتی عراق با آزادسازی ۲۲ منطقه در استان صلاح الدین؛ بیش از ۳۰۰ تن از تروریست های داعش از جمله ۳۱ فرمانده آنان را به هلاکت رساندند.

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

روستاهای الشهابی، البوناظر، البوهاشم، العجیلیه، الجمعیه، و البوحشمه از جمله روستاهای منطقه یثرب هستند که در عملیات اخیر از سیطره تروریست های داعش آزاد شدند.

نیروهای امنیتی عراق و عشایر مبارز همچنین بیش از 30 روستای مناطق مرکزی منطقه هیت -70 کیلومتری شمال رمادی- را از تروریست های داعش پس گرفتند.

همچنین در حملات نیروهای عراقی و داوطلب مردمی در نینوا و جنوب تکریت بیش از ۱۰۰ داعشی هلاکت رسیدند.

بر اثر اصابت گلوله به مناطق مختلف فلوجه نیز ۵۰ نفر از مردم کشته و زخمی شدند.

نیروهای عراقی دهها تن از عناصر این گروه را در منطقه معامل در نزدیک فلوجه به هلاکت رساندند و توانستند مناطق دیگری را در نزدیک حدیثه آزاد کنند.اهالی شهر حویجه هم پرچم داعش را در این شهر به آتش کشیدند.تروریستها در اقدامی وحشیانه با یورش به خانه های این شهر ۱۷۰ جوان اهل سنت را ربودند.

گروه تروریستی داعش 50 نفر از ساکنان روستای الشرقاط نزدیک تکریت در استان صلاح الدین را ربود.

همچنین تروریست های داعش در ادامه اقدامات جنایتکارانه خود ۳ مسجد را در مرکز شهر موصل عراق منفجر کردند.

تروریست های داعش از زمان تسلط بر شهر موصل اقدام به انفجار و تخریب شماری از اماکن مقدس و مساجد تاریخی از جمله مسجد یونس پیامبر و مسجد شیث پیامبر کردند.

این گروه تروریستی همچنین پس از عقب نشینی از ناحیه «سنونی» در شهرستان سنجار، با بمب گذاری منازل مردم و ساختمان های دولتی مانع از بازگشت مردم شده است.

در خبری دیگر، مفتی داعش در روستاهای منطقه الزور در شمال استان دیاله عراق در حمله هوایی ارتش عراق کشته شد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها