jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۸۶۳۹   ۲۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۶

جام جم ورزشی: غیبت‌های پی در پی سنگین وزن‌ترین مرد شورای چهارم شهر تهران صدای وزارت ورزش و جوانان را نیز در آورد و حالا گودرزی خبر از اولتیماتوم یک هفته‌ای به حسین رضا زاده می‌دهد.

«حسین رضا زاده» حاشیه ساز شد

غیبت‌های پی در پی سنگین وزن‌ترین مرد شورای چهارم شهر تهران صدای وزارت ورزش و جوانان را نیز در آورد و حالا گودرزی خبر از اولتیماتوم یک هفته‌ای به حسین رضا زاده می‌دهد.

رضازاده که ساکت‌ترین مرد شورا نام گرفته، این روزها تصمیم بزرگی باید بگیرد؛ تصمیم به ماندن در شورا و ادامه سکوتش و یا رفتن به فدراسیون وزنه برداری که همه زندگی خود را مدیون آن می‌داند؟!

دوم شهریورماه امسال بود که صحبت های محمود گودرزی در مقام وزیر ورزش و جوانان در نشست خبریش خبرساز شد. او در میان خبرنگاران در مورد دوشغله بودن مدیران ورزشی همچون حسین رضا زاده (رئیس فدراسیون وزنه برداری) هشدار داد و گفت: حسین رضازاده قبل از حضور در شورای اسلامی شهر تهران به عضویت فدراسیون وزنه برداری در آمده بود و به همین خاطر تاکنون توانسته همزمان در شورای شهر و فدراسیون وزنه برداری به فعالیت خود ادامه دهد.

وزیر وزارتخانه ورزش و جوانان با اشاره به تذکرهای داده شده به رئیس فدراسیون وزنه برداری، گفت: من تاکنون دو بار به رضازاده تذکر داده‌ام که هر چه سریعتر یکی از سمت های خود را رها کند، اما تاکنون جوابی از سوی ایشان دریافت نکرده‌ام.

او در حالی از جدیت مقابله وزارتخانه اش با موضوع حضور دو شغله ها خبرداد که هنوز با گذشت بیش از چهارماه، صندلی شورا به نام قوی ترین مرد ایران نام گرفته است!

حالا محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان از اولتیماتوم یک هفته ای به سنگین ترین مرد شورا خبرداد و اعلام کرد: من اخیرا به او و معاون ورزش قهرمانی کتبا نامه زده‌ام که از آقای رضازاده بخواهید یک جا را انتخاب کنید. او نیز تا آخر هفته (امروز) ملزم است پاسخ بدهد.

او ادامه داد: رضازاده یا به شورای شهر برود یا در فدراسیون بماند. اگر او ترجیح بدهد در هر دو پست بماند، آنگاه ما هم ترجیح می‌دهیم که یکی از این سمت‌ها را از او بگیریم و اجازه ندهیم فعالیت کند. امیدوارم تا آخر هفته این اتفاق بیفتد.

علی صابری عضو حقدوقدان شورای چهارم شهر تهران هم معتقد است سازمان بازرسی کشور و وزارت ورزش و جوانان باید برخورد یکسانی با ورزشی‌های شورا داشته باشند.

او به وضعیت دنیامالی و ساعی اشاره کرد و گفت: مسئولان وزارت ورزش عملا اجازه ندادند که دنیامالی و ساعی وضعیت مشابه رضازاده را داشته باشند و این تبعیض ناروا از نظر حقوقی پذیرفتنی نیست.

صابری با بیان اینکه رضازاده در زمان ثبت نام عضویت در شورای شهر رئیس فدارسیون بود، گفت: اگر با مبنای وزارت ورزش پیش برویم باید گفت که در این مدت وی(رضازاده) برخلاف قانون عضو شورای شهر بوده است و باید به این مسئله رسیدگی شود و اگر از ریاست فدراسیون وزنه برداری استعفا ندهد، عضویت وی در شورا خود بخود ابطال می شد.

صابری با بیان اینکه به نظر می رسد تا اسفندماه که زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری است این موضوع کش داده می شود، گفت: چندی پیش نیز فردی به عنوان یک شهروند دادخواستی برعلیه دوشغله بودن رضازاده به دیوان عدالت اداری تقدیم کرد و خواستار اخراج وی از شورای شهر شد.

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران نیز در مورد سکوت وغیبت رضازاده گفت: رسیدگی به نحوه حضور و ...برعهده رئیس شورا است که به نظر می رسد؛ ریاست قبلی و فعلی سعی دارند جلسه شورا را مدیریت کنند تا داوری! و فقط می خواهند اداره کنند تا جلسه پیش برود.

حالا وزیر ورزش از اتمام فرصت به حسین رضازاده تا آخر وقت امروز خبرمی دهد، رضا زاده‌ای که بنا به گفته‌هایش تنها تا سه ماه دیگر رئیس فدارسیون وزنه برداری خواهد بود و قطعا باید دید که او بین شورای شهر یا فدراسیون وزنه‌برداری کدام یک را انتخاب می‌کند و یا بنا به گفته صابری این موضع تا اسفندماه و تا روز برگزاری انتخابات فداسیون کش پیدا می‌کند.

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها