jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۳۵۸۸۴   ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۰

جام جم ورزشی: هشتمین شماره از مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخشش تصویر اشکان دژاگه بر روی جلد این ماهنامه در ماه اکتبر به همراه گزارشی مفصل از وی منتشر شد.

ایران در قلب دژاگه

با انتشار هشتمین شماره مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا شاهد درخشش اشکان دژاگه در این سه ماهنامه به عنوان ستاره بین المللی که حالا در آسیا به دنبال آرزوهایش است، بودیم.
الکس سوسی- دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در پیام خود طی نسخه جدید سه ماهنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا، اشکان دژاگه مهاجم تیم ملی ایران را به عنوان یک ستاره آسیایی در رقابتهای جام جهانی 2014 نامید و گفت: وی پس از آنکه نام خود را در ولفسبورگ و فولهام اروپا ثبت کرد، در حال حاضر به عنوان بازیکن لژیونر تیم ملی ایران و بازیکن ثابت تیم العربی قطر مشغول به بازی کردن است.
الکس سوسی در ادامه متن پیام خود نوشت: رقابتهای جام جهانی 2014 بزرگترین رویداد ورزشی بود که تماشای آن بیننده ها را مجذوب خود می کرد و تحسین برانگیز بود. با وجود اینکه تیم های آسیایی نتوانستند در این دیدارها نتایج خوبی را کسب کنند، اما به جرأت می توان گفت که هنوز مواردی هست که آسیا می تواند به آنها افتخار کند. کسب تجربه در مسابقات سطح بالا از سرمایه هایی است که تیم های آسیایی توانستند به آن دست پیدا کنند.
همچنین وی در پیام خود به قهرمانی پوهانگ استیلرز در رقابتهای لیگ قهرمانان 2014 آسیا و دعوت از خوانندگان به مطالعه مصاحبه کوک کا مینگ- عضو گروه فنی مطالعات فیفا که در رابطه با بررسی تورنمنت بین المللی 2014 فیفا است اشاره کرد.
دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان پیام خود گفت: برنامه های کنفدراسیون در راستای توسعه فوتبال آسیا همچنان ادامه دارد و ما می توانیم در رقابتهای پیش رو شاهد بازیهای هیجان انگیزتری باشیم و همچنین مشتاقانه منتظر حمایت بیشتر کشورهای آسیایی در راستای این اهداف هستیم.
در ادامه این نشریه به حضور چهار نماینده آسیا (ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا) در رقابتهای جام جهانی 2014 و ارائه گزارشی مفصل درباره تیم ملی ایران پرداخته شده که به برخی از موارد آن در ذیل اشاره شده است:
* رضا قوچان نژاد پس از پایان آخرین دیدار مقابل بوسنی و ثبت یک گل در این دوره از مسابقات گفت: همانطور که به همه هم تیمی هایم گفته ام، این مایه افتخار من است که در تیم ملی ایران با یک مربی ارزشمند و در حقیقت یک مرد بزرگ کار کردم. کارلوس کی روش مردی باور نکردنی است. همانطور که من برای او احترام بسیار زیادی قائلم، تمام مردم ایران هم چنین ارادتی به او دارند. تمام چیزهایی که او به ما نشان داد و آموخت، بسیار ارزشمند هستند. به نظر من او فوتبال ایران را 20 سال به جلو برد. همه ما باید خدا را شکر کنیم، زیرا بواسطه اوست که ما در این جام جهانی حضور داریم. او به ما غلبه بر تیم های بزرگی همچون آرژانتین را آموخت و من دوباره تکرار می کنم که مایه افتخارم است که او مربی ما است.
* اشکان دژاگه طی مصاحبه خود گفته است: بازی کردن در تیم ایران یک تصمیم بزرگ برای من است. حتی به خانواده ام هم می گفتم که این تصمیم از قلب من نشأت می گیرد.زیرا قلب من اولین بار در ایران تپید. پدر و مادرم و حتی همسرم ایرانی هستند. چرا نباید برای ایران خدمت کنم؟ من ایران را دوست دارم و افتخار می کنم که ایرانی هستم.
این سخنان دژاگه بدون هیچ حس پشیمانی نسبت به تصمیمش زده می شد، در حالیکه می توانست در آلمان بماند و مانند خیلی بازیکنان دیگر در استادیوم ماراکانای ریو دوژانیرو در ماه جولای قهرمانی آلمان را جشن بگیرد.
تبدیل شدن به اسطوره هایی همچون علی دایی، خداداد عزیزی و کریم باقری باعث تلاش بیشتر برای پیشروی در مسیر حرفه ای شدن وی در فوتبال است.
اشکان دژاگه در مصاحبه خود با نشریه کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته است: من همیشه بازی های ایران را تماشا می کردم زیرا دوستان ایرانی زیادی در آلمان داشتم. بازیکنان بسیار خوبی همانند علی دایی، خداداد عزیزی و کریم باقری برای باشگاه های آلمانی بازی می کردند.
وی ادامه داد: من مهدی مهدوی کیا را هم به خوبی می شناسم و 2 بار در مقابل او بازی کردم. همچنین وحید هاشمیان را هم بسیار قبول دارم و فکر میکنم که در جام جهانی 1998 فرانسه، تیم ملی ایران بازیکنان قدرتمندی داشت و پس از آن تورنمنت بزرگ جهانی، تیم های آلمانی با آنها قرارداد بستند. مردم دایی، کریمی و هاشمیان را زمانی که برای بایرن مونیخ بازی می کردند فراموش کرده اند.
تصمیم دژاگه برای حضور در تیم سرزمین محل تولدش زمانی عمل شد که وی اولین بازی خود را برای تیم ملی ایران در مقابل قطر طی رقابتهای دوستانه جام جهانی 2014 فوریه در ورزشگاه آزادی انجام داد. اشکان در اولین بازی خود جو ورزشگاه را دیوانه کننده می خواند و از حمایت همیشگی مردم ایران تا پیشروی در تورنمنت بین المللی جام جهانی برزیل تشکر و قدردانی می کند.
دژاگه در زمان برگزاری بازی های جام جهانی گفته بود: این فرصت بسیار خوبی برای من است. بازی مقابل آرژانتین بازی بزرگی برای ایران بود. به خصوص اینکه در آن بازی عملکرد خوبی داشتیم. همه بازیکنان خوب عمل کردند و حداقل این بود که سورپرایزی برای سایر تیم ها داشتیم. ما توانستیم به جهان نشان دهیم که در مقابل تیم های بزرگ هم می توانیم بازی کنیم.
به نظر دژاگه کارلوس کی روش نقش کلیدی در پیشرفت تیم ملی ایران داشته است. وی گفت: او یک مربی خارق العاده است و من واقعا از کار کردن با او و بازی کردن برای او استقبال می کنم. او بسیار سخت و از صمیم قلب با بازیکنان تمرین می کرد. یکی از مسائلی که به بازیکنان اعتماد به نفس می داد، حضور کارلوس کی روش بود. گاهی اوقات که فکر می کنم چطور بازیکنان به خوبی در جام جهانی ظاهر شدند، به این نتیجه می رسم که واقعا حضور کی روش و قوت قلب های او بوده و اکنون نیز خوشحالم که او هنوز تیم ملی ایران را همراهی می کند و این گام بزرگی برای پیشرفت تیم ملی ایران است.
اکنون پس از پایان رقابتهای جام جهانی 2014، تیم های آسیا در راستای حضور در رقابتهای جام ملتهای این قاره با میزبانی استرالیا هستند و با توجه به عملکردی که تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 داشته است، مردم وعلی الخصوص ایرانیان این انتظار را دارند تا در مرحله گروهی ایران بتواند امارات، بحرین و قطر را شکست دهد و دژاگه بر این باور است که ایران شانس بزرگی در جام ملتها دارد.
وی درباره مسابقات پیش رو گفت: اکنون همه مردم در سراسر جهان، علی الخصوص مردم ایران می دانند که تیم ایران در زمین فوتبال چگونه است و همان انتظاری را در جام ملتها از ما خواهند داشت که در بازی با آرژانتین دیدند. آنها از صمیم قلب از بازی ها استقبال خواهند کرد و من امیدوارم که بتوانیم عملکرد بهتری را در جام ملتها داشته باشیم.
دژاگه کارکردن با کی روش را از افتخاراتش می داند و می گوید: تمام بازیکنان از کارکردن در کنار این مربی که با دل و جانش با بازیکنان تمرین می کرد و به آنها اعتماد به نفس می داد، راضی بودند. در رابطه با جام ملتها باید بگویم که وی تغییرات تاکتیکی در سطح تیم ایجاد کرده است. ما در جام جهانی بیشتر بر روی دفاع کار می کردیم. اما اکنون نه تنها بر روی ضد حمله بلکه بر روی حمله و حرکت رو به جلو تمرکز داریم.
وی افزود: در گروه ما امارات وجود دارد که تیم خوبی است، بازی مقابل قطر هم بسیار سخت است. ما باید بر روی تک تک بازی ها تمرکز کنیم. همچنین تیم های بزرگی هم چون استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و ازبکستان هم در این تورنمنت حضور دارند، در ژانویه جام ملتهای خوبی خواهیم داشت.
وی در پایان از هم بازی قدیمی خود که اکنون در ژاپن فعالیت می کند، صحبت کرد: ماکاتو و من باهم در ولفسبورگ برای چهار یا پنج سال بازی می کردیم و من او را به خوبی می شناسم. او بازیکن خوبی است و می دانم که در ژاپن بازیکن بزرگی است. او تجربیات بسیار خوبی دارد و امیدوارم که او را ببینم زیرا خیلی وقت است که او را ندیده ام. شاید در فینال. چرا که نه؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها