jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۳۱۶۳۲   ۰۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۶

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

ورود غیر قانونی محصولات چینی

کیهان: دست‌های پشت پرده جنایت اسیدپاشی اندک‌اندک آفتابی می‌شوند

روزنامه کیهان نوشت: اصرار رسانه‌های ضدانقلاب و حامیان فتنه بر نسبت دادن ماجرای اسیدپاشی به «آمران به معروف» و «بدحجاب» جا زدن قربانیان این جنایت، از یک سناریوی از پیش طراحی شده حکایت می‌کند.

محافل فتنه‌گر، مدعیان دروغین حقوق‌بشر و حامیان خارجی آنها معمولاً هنگامی که عناصر ضدانقلاب به هنگام ارتکاب جرم یا با انواعی از اسناد مجرمیت بازداشت می‌شوند، اصل را بر برائت می‌گذارند اما اکنون همین محافل بدون کوچک‌ترین سندی ضمن نسبت دادن عامل- یا عاملان- اسیدپاشی به «آمران به معروف و نهی از منکر»، به شخصیت و حجاب قربانیان جنایت انجام گرفته اخیر توهین می‌کنند. آنها ضمناً با همین دستاویز خودساخته به قانون حمایت از عفاف و حجاب و «حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر» حمله می‌کنند حال آن که شهروندان متعددی صرفاً به جرم حمایت از نوامیس مردم در برابر اراذل و اوباش، مورد حملات جنایتکارانه قداره‌بندها قرار گرفته و بعضاً جان خود را از دست داده یا دچار مصدومیت‌های شدید شده‌اند.

دم خروس هنگامی بیرون می‌افتد که همزمان با تجمع چند تن از عناصر ضد انقلاب در مقابل مجلس و تحرکات برخی عناصر نفوذی در تجمع شماری از مردم اصفهان، نماینده آمریکا در سازمان ‌ملل وارد صحنه می‌شود! در تجمعات اخیر شعارهایی از این دست شنیده شد:‌«اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت»!، «طرح صیانت از حجاب و عفاف، تبعیض آشکار علیه زنان»!، «طرح حمایت از آمران به معروف را از دستور مجلس خارج کنید»،‌ «ننگ ماست ننگ ما، مجلس شورای ما»!، «اجازه ندهیم جنایت علیه زنان با اسم دین و اسلام قانونی شود»؟!‌ «بسیجی، داعشی مرگ به تو مرگ به تو»! «مرگ بر افراطیون دینی» و...

پس از چند روز فضاسازی رسانه‌ای و سیاسی، سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل آفتابی شد و در صفحه توئیتر نوشت: «آمریکا حملات غیرانسانی علیه زنان در ایران را که گفته می‌شود به دلیل نداشتن حجاب بوده محکوم می‌کند. ما از دولت ایران می‌خواهیم عاملان این امر را محاکمه کند. تظاهرات هزاران نفری نمایش چشمگیری از همبستگی با زنان ایران است.»همزمان رادیو فردا ارگان رسمی سازمان سیا مدعی شد گفتمان اسلامی اسیدپاش تربیت می‌کند و سحام نیوز از قول فائزه هاشمی ادعا کرد تاکنون نشانه‌ها [!؟] دال بر این است که اسیدپاشی یک مسئله عمومی است و نه شخصی و انتقام‌جویانه. اگر قرار باشد مانند سایر اتفاقات، کسانی که جرم را مرتکب شده‌اند پشتشان به جایی گرم باشد و مجازات نشوند، این قضیه خطرناک خواهد بود.درهم پوشانی با نشریات و رسانه‌های زنجیره‌ای داخلی نیویورک تایمز و نوول ابزرواتور در سیاه نمایی علیه ایران استقبال کرده و مدعی شدند اسیدپاشی علیه افراد بدحجاب و همسو با طرح حمایت از آمران به معروف بوده است.

همچنین در حالی که سایت کلمه مدعی بود برخی مسئولان(!؟) تحریک به اسیدپاشی کرده‌اند، شورای هماهنگی سبز (گروهک چند نفره مقیم پاریس) پس از سالها، آفتابی شده و مدعی شد اسیدپاشی از خشونت‌گرایی دینی برمی‌خیزد. اما خبرگزاری ایرنا در تحلیلی مستند به واقعیت می‌نویسد: پردازش رسانه‌ای به موارد حملات اسیدی در اصفهان که دو مورد آن کاملاً شخصی و جزیی بوده و دو مورد دیگر به علت نامعلوم بودن انگیزه و ناشناس بودن مهاجم یا مهاجمان، همچنان در حال بررسی است، در نوع خود شدیدترین و بدترین پردازش را داشت و این در حالیست که احتمال دارد علت این دو مورد نیز مسائل شخصی باشد زیرا مشخص شده که افراد مورد تهاجم بی‌حجاب یا بدحجاب نبوده‌اند. در واقع در سایه جریان‌سازی شبکه‌های اجتماعی و غوغاسالاری کم‌سابقه، این حادثه به یک بمب خبری با آثار تخریبی نامحدود تبدیل شد.یادآور می‌شود براساس مبانی اولیه جرم‌شناسی، منتفعان از یک جنایت جزو مظنونان و متهمان اصلی شمرده می‌شوند و اکنون باید پرسید اگر فراتر از مسائل شخصی، انگیزه‌های سازمان یافته برای جنایت اسیدپاشی در اصفهان قائل شویم، باید پرسید چه کسانی از این جنایت سود می‌برند؟!

گرای انتخاباتی مشاور سابق اوباما درباره مذاکرات هسته‌ای

کیهان آورده: مشاور سابق اوباما می‌گوید اوباما باید برای تغییر وضعیت مجلس ایران در انتخابات سال آینده به روحانی کمک کند!ولی رضا نصر ضمن تحلیلی در نیویورک تایمز خاطرنشان کرد: ایران در دسامبر2015 انتخابات مهم پارلمان و چند ماه بعد انتخابات «مجلس خبرگان» که وظیفه‌اش تعیین رهبری است را پیش رو خواهد داشت. در اهمیت این دو انتخابات همین بس که نگاه مذاکره‌کنندگان ایرانی به این دو انتخابات دوخته شده است. نظر توجه آمریکا نیز به این دو انتخابات است. هر توافقی که با ایران حاصل گردد بر نتیجه این دو انتخابات فوق‌العاده تاثیرگذار خواهد بود. مجلس ایران هم‌اکنون در قلمرو تندروهاست.وی ادامه می‌دهد: روحانی برای تاثیرگذاری بر رای‌دهندگان در این دو انتخابات نیازمند دستاوردهای اقتصادی است و یک توافق هسته‌ای این موفقیت‌ها را تضمین خواهد کرد. به عبارتی دیگر هر اندازه توافق به تاخیر افتد کمک‌رسانی‌اش به روحانی کمتر خواهد بود.

نصر افزود: آمریکا و هم‌پیمانانش باید به اهداف خود در مذاکرات برسند که همان بازداشتن موثر ایران از رسیدن به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای است. آنها در هر سازشی باید متوجه باشند حصول توافق می‌تواند در سیاست‌های ایران یک تغییردهنده بازی نیز باشد.

مشاور سابق اوباما در این تحلیل خاطرنشان کرد: وقتی مسائل و پیامدهای انتخابات آتی در ایران و آمریکا را در کنار یکدیگر قرار دهیم، راهبردی که آمریکا باید در پیش بگیرد روشن‌تر خواهد شد. با آنکه آمریکا و متحدانش باید در هرگونه مصالحه‌ای که انجام می‌دهند به اهداف اصلی خود، یعنی بازداشتن قطعی و قابل اطمینان ایران از دستیابی به جنگ‌افزار هسته‌ای دست پیدا کنند، اما باید به خاطر داشته باشند که دستیابی به توافق، خود به معنی فراهم آمدن مقدمه ایجاد تغییرات سیاسی در ایران خواهد بود. دولت آمریکا اکنون در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند روی توافق هسته‌ای با ایران حساب کند چون منافع سیاستمداران ایران ایجاب می‌کند که به توافق هسته‌ای دست پیدا کنند. اگر مذاکره در آینده نزدیک به نتیجه نرسد، در آن صورت، روزنه امید اندکی که ایجاد شده است بسته خواهد شد و غرب به احتمال بسیار زیاد ناگزیر خواهد بود تا در منطقه بی‌ثبات خاورمیانه به وجود ایرانی به مراتب سرکش‌تر تن دردهد.

نامزد تصدی وزارت علوم رفوزه در شورای عالی انقلاب فرهنگی!

کیهان نوشت: اکثریت کمیسیون آموزش مجلس با تصدی وزارت علوم از سوی نیلی‌احمدآبادی مخالف است. نیلی به خاطر سوابقش حتی صلاحیت تصدی ریاست دانشگاه تهران را در شورای انقلاب فرهنگی کسب نکرد.در این زمینه حجت‌الله درویش عضو کمیسیون آموزش مجلس و از نمایندگان حامی دولت در مصاحبه با آریا گفت: اکثریت کمیسیون با وزارت محمود نیلی احمدآبادی مخالف است.

وی افزود: انتصاب دکتر محمد نیلی احمدآبادی به عنوان سرپرست دانشگاه تهران از سوی فرجی دانا یکی از دلایل انتقاد نمایندگان به وزیر علوم معزول بود هر چند موضوع بورسیه‌های غیرقانونی و انتصاب آقایان جعفر توفیقی و میلی‌منفرد علت اصلی استیضاح وزیر علوم بود اما انتصاب برخی از رؤسای دانشگاهها هم در استیضاح آقای فرجی‌دانا مطرح بود.عبدالواحد فیاضی دیگر عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز خاطرنشان کرد دولت در معرفی نیلی با مجلس مشورت نکرد.فیاضی می‌گوید: دولت باید قبل از معرفی افراد رایزنی لازم را داشته باشد اما در معرفی آقای نیلی مشورتی صورت نگرفته است.

در همین حال صفر نعیمی، سخنگوی فراکسیون رهروان و از حامیان دولت با اذعان به اینکه دیدگاه‌ها نسبت به نیلی مثبت نبوده گفت اگر او بتواند توانایی‌اش را در معرض نمایش بگذارد، نظر فراکسیون رهروان را جلب خواهد کرد.یادآور می‌شود اکثریت فراکسیون رهروان با وجود نظر برخی از دست‌اندرکاران آن در ماجرای استیضاح فرجی دانا به برکناری وی رأی داد.در همین حال جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به روحانی، مخالفت خود را با معرفی نیلی احمدآبادی اعلام کردند. در بخشی از این نامه آمده است: در حالی که همه منتظر لبیک به دغدغه مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی بابت معرفی شخصیتی علمی و دارای مرزبندی شفاف با فتنه به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم بودیم، خبر معرفی جناب آقای دکتر نیلی احمدآبادی دانشجویان مؤمن و انقلابی را متحیر کرد. چطور فردی که صلاحیت لازم برای ریاست دانشگاه تهران را از شورای عالی انقلاب فرهنگی کسب نمی‌کرد برای به عهده گرفتن وزارت علوم معرفی کرده‌اید.

جامعه اسلامی دانشجویان تأکید می‌کند وزیر علوم نباید جزو فعالان فتنه 88 باشد یا سابقه شرکت در تحصن‌های ساختارشکنانه را داشته باشد.همچنین بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران ضمن اعتراض به معرفی نیلی‌ احمدی‌آبادی برای تصدی وزارت علوم نوشت: معرفی آقای نیلی بر نگرانی‌ها افزود؛ فردی که سوابق مشعشع ایشان در سال‌های 76-84، ایام زعامت ایشان بر پردیس فنی دانشگاه تهران و همچنین مواضع ایشان در فتنه 88 بر همگان مشخص است.در بخش دیگری از این نامه خطاب به رئیس جمهور تصریح شده است: شما که به ادعای خودتان در امنیت ملی متخصص هستید، چرا یک سال است بر سپردن زمام وزارت علوم به عوامل آشوب‌های سال 78 و 88 اصرار دارید؟ آیا شما واقعاً عملکرد و سابقه امثال آقایان توفیقی، میلی منفرد، فرجی‌دانا، نجفی و نیلی احمدآبادی در دانشگاه را موفق ارزیابی می‌کنید؟ عملکرد آنها و امثال آنها چه در سال‌های حاکمیت جریان افراطی دوم خرداد و چه در قضیه فتنه 88 چه چیزی جز ضرر و زیان را متوجه فضای دانشگاهی ساخته است؟

این جریان دانشجویی با برشمردن برخی تخلفات نیلی تصریح می‌کند: آقای نیلی احمدآبادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی آن قدر مخالف داشت که حتی به فرآیند رأی‌گیری جهت انتخاب رئیس دانشگاه تهران هم نرسید و برای ما دانشجویان سؤال است که شما چگونه ایشان را برای پستی بسیار سنگین‌تر و خطیرتر مناسب دیدید؟ و همچنین برای ما سؤال است که چرا شما بر مقابله با شورای عالی انقلاب فرهنگی در قضیه انتصاب رؤسای دانشگاه‌ها اصرار دارید؟

ملک عبدالله که از ضحاک بدتر است

کیهان نوشت: هاشمی رفسنجانی با ارسال پیامی به پادشاه عربستان سعودی، جلوگیری از اجرای حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر را باعث یاس تفرقه‌افکنان و تقویت وحدت شیعه و سنی در جهان اسلام خواند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هاشمی وی با تاکید بر حساس بودن شرایط کنونی منطقه و جهان اسلام، نوشت: تفکر وحدت و تحکیم فرق اسلامی، مسلمانان را از این شرایط نجات می‌دهد.هاشمی در بخشی از این پیام خطاب به پادشاه عربستان آورده است: انتظار می‌رود در این برهه که فتنه‌ها کیان امت اسلامی را نشانه گرفته، عدم اجرای حکم آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر، تفرقه‌افکنان را مایوس کند و باعث تعامل و حل مشکلات جهان اسلام شود.این نامه در حالی به شاه عربستان ارسال شده که وی متهم اول قتل عام صدها هزار شیعه و سنی و کرد در منطقه (از عراق و سوریه و لبنان تا بحرین و یمن و مصر) است و ملک عبدالله خود عامل اصلی تفرقه‌ در میان امت اسلامی می‌باشد. وی پیش از این به آمریکایی‌ها گفته بود سر مار [بیداری اسلامی] در ایران است و باید سر مار را در ایران کوبید!
ملک عبدالله پیش از این از هاشمی به عنوان برادر یاد کرده بود.

حمایت از سران فتنه با چاشنی ترور و جنایت!

کیهان آورده: صلاح‌الدین فاروقی رئیس گروهک تروریستی «جیش‌العدل» از گروه‌های منشعب شده از گروهک عبدالمالک ریگی در گفت‌وگو با شبکه العربیه به بیان دیدگاه‌های این گروه و علل اقدامات تروریستی پرداخت.

سرکرده این گروه که از زمان تاسیس جیش‌العدل تاکنون شهروندان زیادی را به شهادت رسانده در ادعایی خنده‌دار گفت که تعرض به حقوق بی‌گناهان را حرام می‌داند ولی «فعالیت مسلحانه را بهترین و موثرترین راه» برای مبارزه با جمهوری اسلامی می‌داند.

وی در سخنانی قابل تامل برای اثبات وجود ظلم در ایران به حوادث پس از انتخابات سال 88 اشاره می‌کند و در این مصاحبه اعتراف می‌کند با گروه‌های سیاسی و احزاب و تشکل‌های ایرانی مخالف جمهوری اسلامی ارتباط نزدیکی دارد.

وی با حمایت از موسوی و کروبی، آشوب خیابانی 88 را فعالیت مدنی و حصر سران فتنه را فقدان آزادی سیاسی معنا کرد.

به گزارش جهان‌نیوز، در حوادث سال 88 و به خصوص پس از هتک حرمت امام حسین(ع) در روز عاشورای آن سال، عبدالمالک ریگی با صدور بیانیه‌ای از فتنه سبز و اقداماتشان اعلام حمایت کرد و تاکید کرد که حاضر است به اعضای جنبش سبز برای عملیات خرابکاری در ایران آموزش تروریستی و بمب‌گذاری بدهد!

ایران: توضیح نجفی درباره کرسی وزارت علوم

روزنامه ایران نوشت: «محمدعلی نجفی» سرپرست وزارت علوم اعلام کرد پیشنهاد رئیس جمهوری برای وزارت علوم را نپذیرفته است.وی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در خصوص معرفی نشدنش به عنوان وزیر نوشت: «چون برخی دوستان معرفی نشدن مرا به مجلس شورای اسلامی نشانه عقب نشینی جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری از مواضع خود در قبال گروه تندرو مجلس دانسته‌اند، لازم می‌دانم به اطلاع برسانم که طی دو ماه گذشته ایشان بارها پیشنهاد معرفی بنده را مطرح و بر آن اصرار فرمودند؛ اما به دلایلی که ذکر همه آنها در اینجا میسر نیست، این مسئولیت را نپذیرفتم و با کمال شرمندگی به درخواست ایشان و بسیاری از همکاران دانشگاهی و دوستان عزیزم پاسخ منفی دادم که لازم است از این بابت از همه بزرگواران عذرخواهی کنم.»

ورود غیر قانونی محصولات چینی

ایران آورده: بعد از اینکه مشخص شد عمده اقلام سوغاتی مشهد «چینی» هستند حالا خبر رسیده اغلب محصولات فرهنگی ماه محرم نیز ساخته این کشور است. «ابراهیم درستی» رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری با اعلام این خبر به ایسنا گفت:«بیشتر محصولات ایام محرم مثل طبل و سنج از مبادی غیرقانونی وارد می‌شود.»

نامه اعتراضی 37 نهاد امریکایی به کنگره

ایران نوشت: ایرنا به نقل از مجله «نیشن» گزارش داد: «ده‌ها سازمان مردم نهاد در امریکا با انتشار نامه‌ای خطاب به اعضای مجالس سنا و نمایندگان این کشور، از اعضای جنگ طلب کنگره خواستند که از سنگ‌اندازی در مسیر گفت‌و‌گوهای هسته‌ای با ایران خودداری کنند.در بخشی از نامه یاد شده که از طرف 37 سازمــــان مردم نهاد تهیه و تنظیم شده، با اشاره به اینکه میلیون‌ها شهروند امریکایی خواستار استفاده از دیپلماسی برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران هستند، آمده است: «ما این نامه را می‌نویسیم تا نگرانی عمیق خود را از سخنان نادرست و ناسازنده برخی اعضای کنگره درباره نتیجه احتمالی گفت‌و‌گوهای کنـــــــــــونی با ایران ابراز کنیم.»امضا کنندگان نامه تأکید کردند: «بویژه، اینکه برخی نمایندگان گفته‌اند با هرگونه توافق جامع با ایران مخالفت خواهند کرد که بسیار غیرمسئولانه است.»

در بخش دیگری از نامه به کنگره این کشور آمده است: «ما همچنین از شنیدن این سخن، بسیار ناامید شدیم که برخی اعضای کنگره تهدید کرده‌اند که با هرگونه توافقی که شامل انهدام زیرساخت‌های غنی‌سازی اورانیوم در ایران نباشد، مخالفت خواهند کرد.»

بستری شدن امام جمعه سابق ارومیه

ایران آورده: آیت‌الله حسنی امام جمعه سابق ارومیه در بیمارستان بستری شد.به گزارش مشرق وی در بیمارستانی در آذربایجان غربی بستری است.

تکذیب شایعات درباره انتقادات تند اصلاح‌طلبان علیه دولت

ایران نوشت: شایعه انتقادات تند و تیز اصلاح طلبان در جلسات خصوصی علیه رئیس جمهوری و دولت تکذیب شد.محسن رهامی فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به پرسش «دانا» در این باره گفت: «بنای ما انتقاد تند و تیز نسبت به دولت نیست.»

خراسان: کمک 1600 میلیاردی دولت برای تامین آب ۳ استان

روزنامه خراسان نوشت: بر اساس ابلاغیه های روزهای اخیر دولت به استانداران تعدادی از مناطق کشور، مقرر شده از محل ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مبلغ 750 میلیارد ریال در اختیار استانداری چهارمحال و بختیاری، 700 میلیارد ریال در اختیار استانداری اردبیل و 150 میلیارد ریال در اختیار استانداری سمنان برای پروژه های تأمین و انتقال آب زراعی و تأمین آب شرب شهری، روستایی و عشایری قرار بگیرد و استانداران این مناطق هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد خود در این زمینه را به دولت اعلام کنند.

لغو مجوز ویژه دولت سابق به برخی واردکنندگان چای

خراسان آورده: در حالی که بر اساس ابلاغیه تعدادی از مسئولان اقتصادی دولت سابق، مقرر شده بود واردکنندگان چای خارجی در قبال خرید چای خشک تولید داخل از مشوق ها و مجوزهای ویژه ای چون معافیت سود بازرگانی واردات چای استفاده کنند، با گزارش برخی مسئولان اقتصادی در دولت و اخذ موافقت های صورت گرفته، از این پس اعطای معافیت و همچنین پذیرش معافیت های صادره از محل تصویب نامه مزبور تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

آرمان: آیت‌ا... حسنی بستری شد

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که آیت‌ا... شیخ غلامرضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه در بیمارستان بستری شد. حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از بستری شدن آیت‌ا... حسنی یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در بیمارستان خبر داد. وی که این خبر را از تریبون نماز جمعه ارومیه اعلام کرد از مومنین خواست برای بهبودی حال مجاهد نستوه انقلاب اسلامی و میراث زنده آذربایجان دعا کنند. آیت‌ا... شیخ غلامرضا حسنی متولد سال 1306 بوده و مدتی است به علت کهولت سن از بیماری رنج می‌برد.

رد درخواست ایران از یک بانک تایوانی

آرمان آورده: شنیده شد که دیوان عالی تایوان درخواست وزارت دفاع ایران از یک بانک تایوانی، برای بازگرداندن 15 میلیون دلار به این کشور را رد کرد. ایسنا نوشت؛ به نوشته روزنامه چاینا پست، دیوان عالی تایوان روز جمعه با صدور حکمی درخواست وزارت دفاع ایران از یک بانک تایوانی را با این بهانه که این پرونده مشمول مرور زمان شده است رد کرد. این درخواست از آنجایی مطرح شده بود که مالک یک شرکت تایوانی به نام وو در سال 1981 میلادی به ایران کمک کرده بود تا از تایوان سلاح تهیه کند. بر اساس این گزارش، بانک مرکزی ایران سپس از مید لند بانک انگلیس درخواست کرده بود تا 15 میلیون دلار را به یک حساب مشترک میان سه نفر در بانک چانگ هوآ تایوان واریز کند با این شرط که امضای این سه نفر با امضایشان در پاسپورت‌های آنها مطابقت داشته باشد، اما زمانی که این سه نفر برای برداشت پول به این بانک مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند که پول قبل‌تر توسط افراد دیگری برداشت شده است. ایران پس از این شکایتی را علیه این بانک تایوانی مطرح می‌کند و خواستار بازگرداندن این 15 میلیون دلار می‌شود که پیشتر نیز با مخالفت دادگاه‌های تایوانی مواجه شده بود.

حضور پررنگ حسن عباسی در تلویزیون

آرمان نوشت: شنیده شد که حسن عباسی در روزهای اخیر حضور پررنگی در تلویزیون دارد. پارسینه نوشت؛ در هفته‌های اخیر در اقدامی قابل تحلیل، حضور حسن عباسی از چهره‌های منسوب به طیف دلواپسان و رئیس مرکز موسوم به دکترینتال بدون مرز در برنامه‌های مختلف تلویزیون افزایش یافته است. به عنوان مثال حسن عباسی در روزهای اخیر در ویژه برنامه ثریا با عنوان رئیس وقت مرکز توسعه نیروی دریایی سپاه مصاحبه کرد، میزگرد شبکه 4، برنامه زنده حذف و اضافه از شبکه سوم سیما حضور پیدا کرده است.

آمربه‌معروف راهی بیمارستان شد

آرمان آورده: شنیده شد که شامگاه پنجشنبه در حالی که در خیابان مطهری خرم آباد، حجت‌الاسلام محسن میرزایی یک نفر را به صورت لسانی امر به معروف کرده بود، فرد امر به معروف شده با تماس تلفنی چند نفر از دوستان خود را با خبر کرده و چهار نفری به این طلبه آمر به معروف حمله می‌کنند. بابک که از حاضران در صحنه بود، گفت: چهار نفر بطور همزمان به این طلبه آمر به معروف حمله کرده و چندین ضربه چاقو به او زدند. تسنیم نوشت؛ وی افزود: بر اثر شدت جراحات طلبه آمر به معروف به بیمارستان منتقل شده و مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون در بیمارستان بستری است.

فوتبالیست‌ها به زندان می‌روند!

آرمان نوشت: شنیده شد که معاون حقوقی اتحادیه فوتبال گفت: همانند شهروندان عادی فوتبالیست‌ هایی که کارت معافیت غیرقانونی دارند باید ابتدا بین یک تا ۵ سال به زندان بروند و سپس راهی خدمت سربازی شوند. رجانیوز نوشت؛ تعدادی از بازیکنان فوتبال با مشکلاتی درباره کارت معافیت از خدمتشان روبه‌رو شدند که باعث شد فوتبال کشورمان تحت تاثیر این مسائل قرار بگیرد و با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، عده‌ای از این بازیکنان مجبور به ترک تیم‌هایشان شده و قرار است در تیم‌های نظامی بازی کنند. جدا از تنبیهات ورزشی که برای چنین بازیکنانی در نظر گرفته می‌شود به نظر می‌رسد در زمینه اتهام یا جرم اجتماعی آنها نظیر تهیه و تدارک مدارکی جعلی یا غیر واقعی که منجر به صدور کارت معافیت از خدمتشان شده هم باید اقداماتی صورت بگیرد و شاید بهترین «حکم» قانون باشد که تعیین می‌کند چنین افرادی با چه مجازاتی روبه‌رو می‌شوند.

کمک 2 میلیاردی برای امنیت سفارت ایران

آرمان آورده: شنیده شد که خراسان نوشت؛ بر اساس پیشنهاد وزارت خارجه و تصویب هیات دولت، مقرر شده مبلغ 2 میلیارد و 660 میلیون ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل اعتبارات جزو ۲ ردیف ۵۱۰۰۰۰ تحت عنوان هزینه‌های پیش‌بینی نشده سرمایه‌ای مصوب قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور، بابت تامین امنیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در اختیار وزارت امور خارجه قرار بگیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

رهپویان برای برگزاری کنگره پول می‌خواهد

شنیده شد که دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از عدم وجود امکانات مالی برای برگزاری کنگره سراسری حزب متبوعش خبر داد. علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با ایسکا نیوزدرباره زمان برگزاری کنگره جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار داشت: تاکنون پول و اعتباری نداشته‌ایم و معطل امکانات مانده‌ایم. گفتنی است؛ پیش از ماه مبارک رمضان زاکانی درباره زمان برگزاری کنگره گفته بود تا انتهای نیمه اول سال یا در نهایت تا مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود. وی همچنین پیرامون محوریت این کنگره هم اضافه کرد: بررسی چگونگی ورود به انتخابات مجلس دهم یکی از موضوعات و محورهای اصلی کنگره خواهد بود و البته کلیت کنگره فقط به این موضوع اختصاص نمی‌یابد.

آزادی فرزند دیپلمات سابق ایران از زندان ترکمنستان

شنیده شد که یک مقام مسئول اظهار داشت: 3 نفر از اتباع جمهوری اسلامی ایران، عصر روز جمعه به همراهی نماینده سفارت ایران در عشق‌آباد، در مرز «باجگیران» تحویل خانواده خود شدند. فارس نوشت؛ به گفته وی، در میان این 3 زندانی ایرانی، نام «علی عسگریان» فرزند «عباسعلی عسگریان» دیپلمات سابق نیز کشورمان دیده می‌شود. وی سال گذشته به اتهام پرداخت رشوه به 8 سال زندان محکوم شده بود اتهامی که از سوی خانواده وی به‌شدت تکذیب شد. همچنین «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس‌جمهور ترکمنستان در آستانه فرا رسیدن روز ملی این کشور، تعدادی از زندانیان این کشور را مورد عفو قرار داد.

50 سال آینده قم به بیابان تبدیل خواهد شد

شنیده شد که استاندار قم گفت: اگر برای حفظ آب و خاک استان برنامه‌ریزی و اقدام عاجل صورت نگیرد در 50 سال آینده استان قم به بیابان تبدیل خواهد شد. حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی منش در دیدار با مدیران شرکت آبفار قم افزود: با توجه به مشاوره‌های کارشناسان آب و خاک گفت: وضعیت اقلیم استان در حالت هشدار قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر