jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۲۵۹۷۷   ۱۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۷

فراگیری ابداع مسعود ده نمکی در سینمای ایران

پوراحمد «شب یلدا 2» را می‌سازد

تب دنباله سازی در سینمای ایران که مبدع آن مسعود ده نمکی و سه گانه «اخراجی ها» بود در حالی در میان کارگردانان رونق یافته که شنیده میشود کیومرث پوراحمد هم بناست قسمت دوم «شب یلدا» را بسازد.

پوراحمد «شب یلدا 2» را می‌سازد

کیومرث پوراحمد که آخرین ساخته سینمایی اش "50 قدم آخر" یکی از انتقادآمیزترین آثار جشنواره سال قبل بود و البته که در اکران نیز شکستی همه جانبه را متحمل شد چندی قبل پروانه ساخت فیلمی به نام "بشنو از نی" را دریافت کرد.

این کارگردان منتظر تامین بودجه است تا "بشنو از نی" را جلوی دوربین ببرد اما فارغ از آن کیومرث پوراحمد به تازگی فیلمنامه ای به نام "برزخ حامد" را در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت کرده است؛ فیلمنامه ای که گفته میشود امتدادی است بر داستان یکی از تحسین شده ترین آثار پوراحمد با عنوان "شب یلدا".

در "شب یلدا" پوراحمد داستان زندگی کاراکتری به نام "حامد احمدزاده" را روایت میکرد که همسرش به یک باره او را رها کرده و با مسافرت به خارج از کشور حامد را در موقعیتی بغرنج قرار میدهد.

شنیده می شود "برزخ حامد" نیز امتدادی است بر "شب یلدا" و اتفاقاتی را روایت میکند که حامد بعد از بحرانهای پیش آمده در "شب یلدا" با آنها روبروست؛ اتفاقاتی که به نوعی به برزخی تعبیر میشود که ویژگی اصلی آن تردیدها و دوگانگیهایی است که کاراکتر اصلی در آنها غوطه ور است.

به گزارش میزان، تب دنباله سازی در سینمای ایران که مبدع آن مسعود ده نمکی و سه گانه "اخراجیها" بود در حالی در میان کارگردانان رونق یافته که مرضیه برومند و تهمینه میلانی قسمتهای دوم "شهر موشها" و "آتش بس" را روی پرده دارند و داریوش مهرجویی نیز تصمیم گرفته قسمت دوم "سنتوری" را تولید کند. (خبرگزاری میزان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها