jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۱۵۶۷۳   ۱۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

خیلی از رکوردهایی که به ثبت جهانی رسیده، به سرعت مربوط است؛ البته این سرعت با سرعت در مسابقات ورزشی مثل مسابقه دو، تفاوت دارد و رکوردشکنان از سرعت‌عمل خود در کارهای عجیب استفاده می‌کنند.

«دینش» و «مانیش آپادهایی» دو هندی هستند که بتازگی نامشان وارد کتاب رکوردها شده است. آنها به صورت تیمی کار می‌کنند و برای گینسی شدن زحمت زیادی کشیدند. رکورد آنها مربوط به سریع‌ترین زمان پوست کندن و خوردن پرتقال با چشمان بسته است. این دو هندی این کار را در 15/17 ثانیه انجام دادند. تا امروز افراد زیادی شانس خود را در این رشته امتحان کرده‌اند و این رکورد بارها جا به جا شده است. اولین رکورد که در این زمینه به ثبت رسید، 35 ثانیه بود، اما بعد از آن 11 تیم دیگر زمان‌های بهتری را کسب کردند تا این‌که بالاخره تیم هندی همه رقیبان را کنار زد.

رکورد سرعت دیگر مربوط به باز کردن قوطی نوشابه است. «آشریتا فارمن» مردی از اهالی نیویورک آمریکاست که توانسته 41 قوطی نوشابه را در 30 ثانیه باز کند و صاحب عنوان شود. رکود قبلی 37 قوطی در 30 ثانیه بود. آشریتا می‌گوید: این کار بظاهر ساده است اما وقتی جلوی جمعی ایستاده‌ای و در شرایط مسابقه هستی، دچار استرس می‌شوی. در این کار تمرکز خیلی مهم است، اگر یک لحظه تمرکزت را از دست بدهی، نمی‌توانی موفق شوی.

«سیلویو سابا» یکی دیگر از رکوردداران سرعت است. تخصص او چیدن مهره‌های دومینو است. او در 30 ثانیه 48 قطعه دومینو را پشت سر هم چید. او می‌گوید: در این کار باید خیلی دقیق باشی چون کوچک‌ترین لغزشی باعث می‌شود دومینوها یکی بعد از دیگری سقوط کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر