jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۸۸۸۴   ۰۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

او را با جام‌جهانی 90 به خاطر می‌آورم، آن روز‌ها که اینترنتی نبود که برای پیدا کردن عکس، تایپ کردن نامی در گوگل کفایت می‌کرد. وقتی اشک‌هایش را دیدم، همان زمان که برای گرفتن یک کارت زرد از داور و محروم شدن از فینالی که هیچ گاه نرسیدند، اشک ریخت و گریه کرد.

او را با آن دریبل سرپای استثنایی در جام ملت‌های اروپا به یاد می‌آورم، مقابل اسکاتلند. او جایی ثابت در دیوار اتاقم داشت. آن عکسی که از میانه یک مجله خارجی کنده بودم، همان که به داور کارت زرد داده بود و داور به او کارت قرمز... باور نمی‌کردم، آن‌که در همه نوجوانی‌ام، جایگاهی فقط کمی پایین‌تر از مارادونا داشت. می‌دانستم «شیطنت» می‌کند اما نمی‌دانستم که انتهای آن شیطنت‌های کوچک و گاه شیرین به اینجا می‌رسد.

از یک جایی به بعد، جنس خبرهایی که از او می‌رسید؛ به گونه‌ای بود که دیگر معلوم بود که جای او روی دیوار هیچ‌کس نیست. یک روز خبر می‌رسید که همسرش را کتک زده است. روز دیگر گفتند که در اثر مصرف مشروبات الکلی، آن‌چنان از خود بی‌خود شده که در کنار یک هتل پیدایش کرده‌اند. اما وقتی که عکس‌هایش را دیدم؛ اصلا نمی‌توانستم باور کنم که او خودش است. این دندان‌های فروریخته، این گیجی آشکارا در عکس، این لباس پوشیدن نامرتب.... ای‌وای من، او نمی‌تواند و نباید «گازای من» باشد.

او آن کسی نیست که می‌گویند پس از 120 دقیقه بازی مقابل انگلستان، وقتی دنبالش می‌گشتند، دیدند که در زمین تنیس دارد بازی می‌کند. لعنت به تو؛ به خودت اگر رحم نمی‌کردی، لااقل به خاطره‌های ما رحم می‌کردی... هرچه فکر می‌کنم، این تو نیستی؛ تو حتی بخواهی هم نمی‌توانی پل گاسکوئین باشی.

افشین خماند / دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر