jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۷۰۲۷۳۸   ۱۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

«شما برنده ۹۵۰۰۰۰۰ پوند شده‌اید»

جدیدترین شیوه کلاهبرداری

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد از شیوه جدید کلاهبرداران اینترنتی خبر داد.

جدیدترین شیوه کلاهبرداری

سرهنگ حسین رضایی گفت: در جدیدترین شیوه و شگرد مجرمانه، فرد کلاهبرداری به هویت نامعلوم مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان از طریق دادن پیامک با شماره (46555037981) با متن «شما برنده 9500000 پوند شده اید»، می کند.

در ادامه، فرد کلاهبردار در این پیامک می خواهد برای اینکه این پول را آزاد کنید نام و شماره موبایل و ایمیل خود را به آدرس ایمیل «netcoca@outlook.com» ارسال کنید.

بعد از ارسال به ایمیل فوق مجدد یک ایمیل دیگری به آدرس «operaions@uklloys.com» به مخاطبان با متن «شماره سریال تلفن همراه شما با یکی از بلیط های جام جهانی همخوانی داشته است و شما برنده مبلغ 950000 پوند شده‌اید به منظور آزادسازی این مبلغ به آدرس ایمیل ذیل نام و آدرس و ملیت خود را ارسال نمایید»، می رسد.

در مرحله سوم نیز بعد از ارسال مشخصات خواسته شده، ایمیل مجددی با آدرس فوق که محتوای آن چندین فرم متعلق به بانک با آرم و علائم مربوطه بوده ارسال شده و در پایان فرمها، خواستار اینکه فقط «مشخصات کامل را تکمیل و نیازی به شماره حساب نمی باشد» را ارسال و از این طریق برای خالی کردن حساب فرد اقدام می کنند.

رییس پلیس فتا فرمانده انتظامی استان یزد با هشدار به شهروندان از آنها خواست مراقب پیامک هایی با چنین مضمون‌هایی باشند تا در دام این افراد کلاهبردار گرفتار نشوند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.