سرپرست اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار از ممنوعیت ماهیگیری در این منطقه تا زمان ابلاغ دستورالعمل صدور پروانه صید ماهی ویژه پارک ملی لار خبر داد.
کد خبر: ۶۹۷۱۲۴
ممنوعیت ماهیگیری در پارک ملی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، نقی میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت: تاکنون هیچگونه دستور العملی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص صدور پروانه صید ماهی برای پارک ملی لار ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به اینکه پروانه صید ماهی در منطقه لار فقط در پاسگاه سرمحیط بانی دلیجای لار صادر می شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال هیچ پروانه صید ماهی از سوی اداره پارک ملی لار صادر نشده است در صورت مشاهده هرگونه صید غیرمجاز ماهی، یگان حفاظت با عوامل خاطی برخورد قانونی خواهد کرد.

میرزا کریمی با بیان اینکه در صورت لغو ممنوعیت صید ماهی در پارک ملی لار، این اداره با اعلام شرایط صدور پروانه، از طریق رسانه های ارتباط جمعی اطلاع رسانی لازم را انجام خواهد داد، تصریح کرد: تا زمان تعیین تکلیف از گردشگران منطقه لار درخواست می شود از حضور در پارک ملی لار به قصد صید ماهی خودداری کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه در سال گذشته تعداد سه هزار پروانه صید ماهی در عرض چهار روز صادر شد، بیان داشت: این پروانه ها با اعتبار یک روزه فقط در طول دوهفته روزهای دوشنبه و چهارشنبه با محدودیت صید روزانه پنج قطعه ماهی برای متقاضیان صادر شد.

سرپرست پارک ملی لار افزود: در تابستان سال 92 متقاضیان به ازای پرداخت 100 هزار ریال یک پروانه صید ماهی به نام خودشان دریافت می کردند.

وی در مورد چگونگی شرایط صدور پروانه صید ماهی در سال 93 تصریح کرد: تصمیمات در خصوص زمان، مکان و نوع ماهی قابل صید از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران صورت گرفته و به این اداره ابلاغ خواهد شد.

میرزا کریمی در مورد کنترل های لازم درمورد خلاف های احتمالی در این پارک اظهار کرد: در محل ورودی پارک، ماموران محیط بانی تمامی مقرراتی را که گردشگران ملزم به رعایت آن در محیط پارک هستند اعلام می‌کنند.

وی در ادامه به گشت‌های سیاری که در محیط پارک در حال گشت زنی و انجام کنترل‌های لازم هستند، نیز اشاره کرد و افزود: در موقع خروج گردشگران نیز ماموران محیط بانی ملزم هستند با بازرسی و کنترل های ویژه ضمن رعایت ضوابط و مقررات، با افراد خلاف کار و خاطی برخورد قانونی داشته باشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها