jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۵۳۶۷   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۹

رییس پلیس فتا غرب استان تهران اعلام کرد: سارق اینترنتی 27 ساله در شهرستان رباط کریم، از حساب پدر خود برداشت غیر مجاز اینترنتی انجام داد.

سارق به  پدر خود هم رحم نکرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا، سرهنگ اصغر باقریان گفت: با مراجعه مرد مسنی به پلیس فتا شهرستان رباط کریم و اعلام برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی وی، پرونده ای در این رابطه تشکیل و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با شروع رسیدگی به پرونده در همان روزهای اول مشخص شد سارق اینترنتی، برداشت های غیرمجاز خود را به صورت خرید شارژ تلفن همراه انجام داده لذا در ادامه بررسی ها کارشناسان پلیس توانستند هویت سارق را شناسایی کنند.

سرهنگ باقریان گفت: پس از معرفی هویت سارق به شاکی، وی در کمال بهت و حیرت از رویارویی با مشخصاتی که جلوی روی خود می دید، اعلام داشت سارق شناسایی شده، پسر 27 ساله خود اوست.

رییس پلیس فتا غرب استان تهران افزود: با بررسی های بیشتر مشخص شد، سارق با بدست آوردن رمز دوم کارت عابر بانک پدرش، اقدام به خرید مکرر شارژ تلفن همراه از حساب وی کرده است.

این مقام انتظامی ضمن اعلام ارجاع پرونده به مرجع قضایی، گفت: توسعه دولت الکترونیک، مقوله ای است که اکثر جوامع و کشور ها برای کاهش هزینه های مادی و معنوی زندگی شهروندان و همچنین کاهش معضلات اجتماعی و محیط زیستی، در صدر برنامه های خود قرار داده اند اما متأسفانه سهل انگاری برخی از شهروندان در نگهداری اطلاعات خود باعث شده همین مقوله با تمام مزایایی که دارد، آسیب های خاص خود را نیز داشته باشد.

سرهنگ باقریان از تمامی شهروندان خواست در نگهداری اطلاعات بانکی خود نهایت دقت را داشته و حتی آنها را از دسترس افراد آشنا نیز دور نگه دارند. چون اطلاعات حساب بانکی کاملاً شخصی بوده و در دسترس قرار گرفتن آن، احتمال وسوسه افراد برای سوء استفاده از آن را افزایش می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر