jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۷۶۵۷۶   ۰۲ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۶

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از به دام انداختن مار کبرای یک و نیم متری در این شهر خبر داد.

صید مار کبرا در پارکینگ

حسین خاکپور در این‌باره گفت: روز گذشته ورود یک مار سمی به منزلی در بلوار هاشمیه مشهد به سامانه 125 اطلاع داده شد که پس از آن عوامل گروه نجات 25 به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که یک مار کبرای خطرناک با ورود به پارکینگ این ساختمان مسکونی در زیر راه‌پله‌های آپارتمان مخفی شده و همین موضوع سبب وحشت ساکنان شده است.

خاکپور با اشاره به اندازه این مار افزود: این مار یک و نیم متر طول داشت و در نوع خود یکی از سمی‌ترین و خطرناک‌ترین مارهایی است که تا به حال آتش‌نشانان مشهدی موفق به صید آن شده‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از صید این مار به وحشت ساکنان این آپارتمان خاتمه دادند گفت: در صورتی که شهروندان از فاصله‌ای نزدیک با ماری مواجه شدند باید خونسردی خود را حفظ کرده و بدون اینکه برگردند چند قدم به عقب برداشته و از مار دور شوند و همچنین اگر متوجه نزدیکی مار به شخصی شدند بدون اینکه وی را به وحشت انداخته باید او را راهنمایی کرده تا از منطقه خطر دور شود.

به گفته خاکپور، این تصور که مارهای کوچک خطری ندارند تصور نادرستی است و هرگز نباید به یک مار حتی در صورتی که بی‌حرکت باشد دست زد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر