jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۷۳۳۸۷   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۹

مردی که برای تامین هزینه خرید ماده مخدر شیشه، با چوبدستی دوستش را در باغی در حومه استان قزوین کشته و پول و اموال او را سرقت کرده بود از سوی پلیس این شهر دستگیر شد.

دزدی مرد معتاد به جنایت ختم شد

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین در این باره به جام‌جم گفت: چند روز پیش مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از کشف جسد مرد جوانی درون باغی در حومه شهر خبر داد. ماموران با اطلاع از موضوع و اعزام به محل مشاهده کردند، مرد جوان بر اثر اصابت جسمی سخت از ناحیه سر و خونریزی فوت کرده است. ماموران در بازرسی از لباس‌های مقتول مدارکی که هویت او را نشان دهد، پیدا نکردند بنابراین با گزارش موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرا، جسد مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ غلامحسین دارایی افزود: با تشکیل پرونده، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول و رازگشایی از این جنایت را آغاز کردند تا این که روز بعد خانواده‌ای با حضور در پلیس آگاهی و با ارائه شکایتی گم شدن پسر جوان خود را گزارش دادند.

وی یادآور شد: با تحقیق از این خانواده معلوم شد پسر آنها به قصد دیدن یکی از دوستانش به نام سعید خانه را ترک کرده و دیگر بازنگشته است. در ادامه وقتی به خانه سعید رفته‌اند و سراغ پسرشان را از او گرفته‌اند، وی اظهار بی‌اطلاعی کرده و مدعی شده دوستش به ملاقات وی نیامده و از او خبر ندارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: کارآگاهان جنایی با به دست آمدن این اطلاعات، متوجه شدند تصویر مرد جوان با جسد پیدا شده مطابقت دارد بنابراین این خانواده با حضور در پزشکی‌قانونی هویت جسد که متعلق به پسرشان بود را تائید کردند.

در ادامه کارآگاهان جنایی به سعید، دوست مقتول ظنین شده و با اعزام به خانه‌اش، معلوم شد او پیش از حضور پلیس محل سکونتش را ترک و خانواده‌اش از او خبر ندارند.

وی افزود: در پی فرار متهم، جستجو برای دستگیری سعید ادامه داشت تا این که دو روز پیش قاتل فراری هنگام خروج از شهر دستگیر شد و با انتقال به پلیس آگاهی به قتل دوستش اعتراف کرد.

متهم گفت: شیشه مصرف می‌کنم. چند روزی بود که پولی برای خرید مواد نداشتم بنابراین تصمیم گرفتم دوستم را به دام بیندازم و با سرقت اموالش و فروش آن ماده مخدر بخرم. در ادامه به بهانه‌ای واهی او را به باغی در حومه شهر کشاندم سپس با چوبدستی او را کشتم و پول، مدارک و کارت اعتباری بانکی‌اش را سرقت کردم.

بنا بر این گزارش، در پی اعتراف متهم به قتل، برای او قرار قانونی صادر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر