jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۰۳۴۹   ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۳

چین روز گذشته واردات انواع پنیر انگلیسی را به این کشور ممنوع اعلام کرد. این تصمیم پس از آن صورت گرفت که بازرسان چینی یک نوع پنیر انگلیسی را غیربهداشتی اعلام کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از نشریه هلث، برخی از مسئولان چینی مسدود کردن مرزهای چین روی واردات پنیر انگلیسی را اقدامی در جهت مقابله به مثل با انگلیس برای ممنوعیت ورود برخی مواد غذایی چینی به این کشور اروپایی اعلام کردند.

براساس این گزارش، وزیر کشاورزی انگلیس تصمیم چینی‌ها را ناامیدکننده خواند و گفت: شواهدی مبنی بر غیربهداشتی بودن این پنیر گزارش نشده است. طبق قوانین حقوق بین‌الملل کشورها در صورتی که مواد غذایی وارداتی نتوانند تائید شرایط بهداشتی مراکز ذی‌ربط نظارت را دریافت کنند از ورود موادغذایی تهدیدکننده سلامت عمومی جلوگیری خواهند کرد.البته این اقدام در عرف دیپلماتیک پیام اقتصادی برای دو کشور نیز به همراه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر