jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۶۹۱۳۷ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۷:۳۳

روزی همچون امروز در 14 سال پیش روزنامه‌ای در برابر دیدگان مخاطبان قرار گرفت که تا دیروزش هیچ نام و نشانی نداشت. روزنامه‌ای گمنام؛ اما به دلیل نام بامسمایش می‌شد حدس زد که فکر، نگاه، کلام و آوایش اشاره به چه دارد و از کجا و با همت چه سازمانی تولید شده است؛ صداوسیما.

همنشینی پانزدهم

این گمنامی و ناشناختگی، اما خیلی زود جایش را به یکی از اصلی‌ترین اجزای داخل سبد خواندنی‌های مخاطبان داد و بسیار سریع‌تر از باور پدیدآورندگانش راه خود را در دل مردم و اهالی مطبوعات باز کرد.

«جام‌جم» در تمام این 14 سالی که از ظهور و حضورش در بین روزنامه‌های کشور می‌گذرد، بی‌وقفه نفس کشیده است؛ نفسی که می‌شود ادعا کرد نه‌تنها به شماره نیفتاده که پرتوان مسیر صعود را با موفقیت پیموده است.

ثبت و نشان‌گذاری ضمائم خواندنی در کنار روزنامه، تولید و انتشار ویژه‌نامه‌های استانی و شهرستانی، راه‌اندازی روزنامه مجازی و سایت اینترنتی آنلاین، ایجاد چاپخانه‌های متعدد در سراسر کشور به منظور کم کردن زمان توزیع و تحویل روزنامه به مشتری در ساعات آغازین روز، حضور در فضای نشر کتاب، تولید اخبار و پوشش رویدادهای ملی و فراملی به صورت پیامک‌های خبری البته برای اولین‌بار در عرصه مطبوعات کشور و به نام «جام‌جم» رقم خورده است.

همراهانی که جام‌جم را همیشه با خود داشته‌اند، اقبال به آن را در پرهیز از جنجال‌سازی و جبهه‌بندی‌های معمول و مرسوم سیاسی و حواشی آن می‌دانند.

باورشان بر این است که در تمام این سال‌ها شیوایی و رسایی مطالب منتشره و اهتمام بر فهم همگانی و اشارات فصیح، براستی شعار «روزنامه‌ای برای همه» را اثبات کرده و همچنین انعکاس آسیب‌ها، مشکلات و ناهمگونی‌هایی که بر سر راهشان بوده، بدرستی و با حساسیت قلم زده شده و حتی بعضا بازتاب آن باعث رونق در امورشان بوده است.

«جام‌جم» با همه سختی‌ها، فرازها، فرودها، غم‌ها، شادی‌ها، فراق‌ها و مهربانی‌ها در کنار ملت شریف و بزرگ ایران بوده و خواهد بود و تمام آنچه به‌دست آورده را مرهون همدلی و مشارکت قلبی همه مخاطبان خود می‌داند؛ مردمی که نشان اخلاق، مقاومت، ایثار و ولایتمداری‌اش با اتکال به انفاس قدسی ائمه اطهار(ع) در جهان به اثبات رسیده است.

اینک در این مسیر پرفراز و نشیب که فقط اهل فن از عمق وجودی آن آگاهند، توکل به حضرت حق و حس همجواری و اعتنای مخاطبان عزیز است که ما را نه‌‌فقط برای سال پانزدهم انتشار، که برای سال‌های متمادی و در کنار شما خوبان بودن تشویق و ترغیب می‌‌کند.

سید اکبر یعقوبی - جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر