jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۸۷۱۸ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۳

مردی که برای تصاحب اموال پدر طلافروش خود، نقشه قتل او را طراحی و به کمک دو آدمکش اجرا کرده بود، همراه یکی از همدستانش از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان بروجرد در استان لرستان دستگیر شد.

پسر نقشه قتل پدر را کشید

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد در این باره به جام‌جم گفت: شامگاه هفتم اردیبهشت امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از حمله مسلحانه به پدر و پسری که همسایه‌شان بود خبر داد.

در پی این تماس ماموران با اعزام به محل، مشاهده کردند یک مرد میانسال و یک مرد جوان با شلیک گلوله بشدت زخمی شده‌اند که آنها بسرعت به بیمارستان منتقل شدند، اما مرد میانسال به‌دلیل شدت خونریزی جان باخت.

سرهنگ مهدی پورغلامحسین افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، جسد مرد میانسال به پزشکی قانونی منتقل و در تحقیق از همسایه‌های مقتول معلوم شد مرد کشته‌شده طلافروش بوده و فرد زخمی پسرش است که شب هنگام قصد خارج شدن از مغازه را داشته‌اند که این حادثه برایشان رخ داده است.

با جمع‌بندی اطلاعات، کارآگاهان پس از بازبینی فیلم دوربین مداربسته طلافروشی مقتول متوجه شدند، چیزی از مغازه سرقت نشده و احتمال دارد آن دو، قربانی انتقامجویی شده باشند.در ادامه با تحقیق از تنها شاهد حادثه معلوم شد افرادی ناشناس به آنها شلیک کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: در مرحله بعدی، ماموران به تحقیق از دیگر اعضای خانواده مقتول پرداختند تا مشخص شود آیا وی و پسرش با کسی دشمنی داشته‌اند یا نه که در جریان تحقیقات به رفتارهای پسر بزرگ مقتول ظنین و متوجه شدند او چند روز پیش از حادثه با افراد ناشناسی، پنهانی ملاقات کرده است.

ماموران اطمینان یافتند وی در مرگ پدرش نقش دارد. بنابراین با هماهنگی قضایی وی دستگیر شد و با انتقال به پلیس آگاهی اعتراف کرد: قصد تصاحب ثروت پدرم را داشتم تا این که نقشه قتل او را طراحی و برای این کار دو نفر را اجیر کرده و به آنها وعده دادم در صورت قتل پدرم 50 میلیون تومان به آنها پرداخت خواهم کرد.

با اعتراف پسر مقتول، دو قاتل اجیر شده تحت‌تعقیب قرار گرفتند و یکی از آنها دستگیر شد و با انتقال به پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با دیگر متهم پرونده، به جرمش اعتراف کرد.

بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها برای دستگیری دیگر متهم اجیر شده، ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر