jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۱۰۲ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۱

اگر محل کار یا تحصیل شما آنقدر به منزلتان نزدیک بوده که منطقی‌تر است پیاده بروید و حوصله این کار را ندارید، حتما تصدیق می‌فرمایید که استفاده از وسایل نقلیه‌ای چون قطار، اتوبوس یا تاکسی برای یک مسافت کوتاه اصلا منطقی نیست. برخی تصمیم می‌گیرند این مسیر را با دوچرخه یا اسکیت طی کنند، اما این روش هم ممکن است سخت و خسته‌کننده باشد. «سگ وی یا رانک»‌ ـ وسیله نقلیه الکتریکی دو چرخ تک‌نفره ـ هم انتخاب بدی نیست و بیشتر مناسب پیاده‌روهاست.

البته صادقانه بگوییم ظاهرش کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد. می‌توانید از موتورسیکلت استفاده کنید که البته مسلما نمی‌خواهید علاوه بر پرداخت بهای بنزین ـ که این روزها زمزمه گران شدن آن به گوش می‌رسد ـ محیط زیست را نیز آلوده کنید. پس اکنون FEDDZ به نظر مناسب می‌آید. این وسیله نقلیه، موتورسیکلتی برقی است که از نظر اندازه به دوچرخه نزدیک‌تر، اما بدون پدال است. جلو و عقب موتور، چراغ تعبیه شده و دارای چراغ‌های راهنما هنگام دور زدن است. کل موتور با استفاده از باتری‌های لیتیومی کار می‌کند و شارژ دوباره آن صرفا چهار تا پنج ساعت وقت می‌گیرد. براحتی جابه‌جا می‌شود و برای شارژ دوباره نیازی به کابل دست و پا گیر ندارد. می‌توانید خیلی راحت آن را به پریز و برق شهری نصب کنید و پس از شارژ با خوشحالی به سرکارتان بروید.

از این نوع موتور دو نوع ساخته شده است؛ نوع کم‌انرژی‌تر آن که فقط می‌تواند حدود 26 کیلومتر در ساعت حرکت کند و نوع پرتوان‌تر که توانایی حرکت با سرعت 45 کیلومتر درساعت را دارد. در ضمن دو نوع باتری به نام اکو و پریمیوم مناسب این موتورهاست که به ترتیب انرژی 71 ـ 109 کیلومتر حرکت در ساعت را تامین می‌کنند. روی هر کدام از این موتورها سرعت و مسافت‌سنج و زمان تعبیه شده و ترمزها نیز روی دسته قرار گرفته‌اند، اما برای خرید این موتورسیکلت باید واقعا دست و دلباز باشید. قیمت آن حدود 30 میلیون تومان است.

حالا اگر قصد دارید با 30 میلیون تومان وسیله نقلیه‌ای بخرید که حداکثر با سرعت 45 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و پس از خالی شدن شارژش مجبورید پنج ساعت منتظر پر شدن دوباره باتری‌های آن باشید و حتی نمی‌توانید دوستتان را سوار آن کنید، خود دانید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر