jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۵۳۶۵۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۷:۳۷

روز گذشته در دو مراسم جداگانه یک سخن مشترک از سوی دو مقام مسئول بیان شد.

اولویت رسانه‌ها

رییس رسانه ملی در نشست افق رسانه که عموما به تبیین سیاست‌ها و راهبردهای کلی صدا و سیما پرداخته می‌شود، کمک به دولت برای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها را اولویت رسانه ملی اعلام کرد و از دیگر رسانه‌ها خواست با پرهیز از حاشیه‌پردازی‌ها به متن نیازهای کشور و دولت توجه کنند.

همین مضمون در سخنان رییس‌جمهور در جشنواره مطبوعات بیان شد. آنجا که آقای روحانی گفت: «رسانه‌های ما در مشکلات اساسی جامعه به کمک کشور و دولت بیایند» وی دو مقوله محیط‌زیست و هدفمندی یارانه‌ها را از مصادیقی عنوان کرد که حضور رسانه‌ها با همه توان در آن ضروری است.

واقعیت آن است که رسانه ملی همواره در مهم‌ترین مسائل اساسی و راهبردی کشور کمک و یار قوای سه‌گانه بویژه دولت بوده است و این همان حلقه مفقوده‌ای است که باید به دنبال آن در میان رسانه‌های مکتوب و مجازی گشت. بویژه در رسانه‌های حامی دولت.

غفلت از مسائل اصلی کشور و توجه بی‌حد و حصر به حاشیه‌ها آفت اصلی این دسته رسانه‌هاست. آنها دانسته یا ندانسته خدمتی به دولت نمی‌کنند.

اگر هدفمندی یارانه‌ها اولویت اصلی کشور است آیا بهتر نیست این رسانه‌ها به جای کشاندن وزرای فرهنگی، سیاسی و حتی اقتصادی به حاشیه‌ها و برجسته‌سازی مسائلی که دردی از مشکلات مردم دوا نمی‌کند پیگیر مطالبات اصلی مردم و کمک به دولت در تحقق سیاست‌های اصلی همان‌گونه که رئیس‌جمهور خواسته باشند؟

حوادثی که در توزیع سبد کالا پیش آمد و باعث عذرخواهی آقای روحانی آن هم در ماه‌های اول تصدی ریاست‌جمهوری شد، نشان داد که هر اقدامی از این دست آن هم در سطح ملی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، بررسی همه جوانب، بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و فراهم ساختن مقدمات لازم است. وگرنه هرکار خوب و با نیت خیر می‌تواند به ضد خود تبدیل شود.

اجرای مرحله دوم هدفمندی نیازمند پیش‌نیازهایی است که بخش عمده آن بر دوش رسانه‌هاست. استمداد رییس‌جمهور نیز از این روست.

اطلاع‌رسانی دقیق، تشویق افراد متمکن به عدم ثبت‌نام و صرف‌نظر کردن از دریافت یارانه نقدی، اولین عرصه‌ای است که رسانه‌ها در این میدان آزموده خواهند شد.

بیژن مقدم - مدیر مسئول

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر