گزارش تصویری

10 شهر گران جهان

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده سنگاپور گران ترین شهر جهان برای خارجی ها است. محاسبات این گزارش براساس هزینه زندگی در این شهر ها انجام شده است.
کد خبر: ۶۵۲۳۰۹
10 شهر گران جهان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نیوزنت، براساس فهرست سالیانه ای که روز سه شنبه 4 مارس (13 اسفند) از سوی انستیتو اکونومیست اینتلیجنس یونیت (EIU) منتشر شده است ، سنگاپور در لیست 10 شهر گران برای خارجی ها در صدر قرار دارد.

هزینه حمل و نقل یا مخارج داشتن اتومبیل شخصی از جمله عواملی است که این دولت شهر آسیایی را به گران ترین شهر جهان تبدیل کرده است.

شهرهای گران جهان به ویژه در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارند. با این حال، فقیرترین و ارزانترین شهر های جهان نیز در آسیا واقع شده اند.

براساس این گزارش در فهرست 10 شهر گران جهان سنگاپور در مقام اول و سپس به ترتیب شهرهای پاریس، اسلو، زوریخ، سیدنی ، کاراکاس ، ژنو ، ملبورن ، توکیو و کپنهاگ در مکان های بعدی هستند. جالب اینکه شهرهای کاراکاس ، ژنو، ملبورن و توکیو همگی مکان ششم را به طور مشترک به خود اختصاص داده اند.

کراچی ، دهلی نو، دمشق و بمبئی ارزان ترین شهرهای جهان هستند.

1- سنگاپور

2 - پاریس

3 - اسلو

4 - زوریخ

5 - سیدنی

6 - کاراکاس

6 - ژنو

6 - ملبورن

6 - توکیو

10 - کپنهاگ

محاسبات گزارش انستیتو اکونومیست اینتلیجنس یونیت (EIU) با توجه به هزینه زندگی و براساس دلار آمریکا انجام شده است. مترجم: بهرام افتخاری - جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها