اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

زیباترین قصرهای اروپا

گزارش تصویری

10 کاخ تماشایی جهان

در گوشه و کنار جهان کاخ های سلطنتی و حتی شخصی زیبایی وجود دارند. در واقع ، در اغلب موارد معماری فوق العاده این کاخ ها موجب شهرت آنها شده است و نه پول و سلیقه پادشاه یا مالک ثروتمند.
کد خبر: ۶۴۴۲۱۳
10 کاخ تماشایی جهان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مگزین وویاژ، در برخی از کشورهای جهان کاخ های زیبایی وجود دارند که مشاهده آنها از نزدیک ارزش سفر کردن را دارد البته برای انجام این کار باید در کیف یا جیب مسافر پول کافی وجود داشته باشد. برای این گزارش 10 کاخ دیدنی جهان را انتخاب کرده ایم که شاید برخی چندان مشهور نباشند.10 کاخ تماشایی جهان.

کاخ کاترین ، پوشکین در 25 کیلومتری جنوب شرقی شهر سنت پترزبورگ روسیه. احداث آن در سال 1717 به دستور کاترین اول تزارین روسیه انجام گرفت تا وی بتواند تعطیلات تابستانی اش را در این کاخ سپری کند.

کاخ ماتسوموتو در مجاورت توکیو پایتخت ژاپن. این کاخ که در اواخر قرن پانزدهم میلادی احداث شد به دلیل رنگ سیاهش به نام « کلاغ» نیز شهرت دارد.

کاخ سلطنتی تایلند در قلب شهر بانکوک. این کاخ از قرن 18 میلادی تا سال 1925 اقامتگاه رسمی پادشاهان تایلند بود.

کاخ هرست در سان سیمئون ایالت کالیفرنیا آمریکا. احداث آن در سال 1919 آغاز و در سال 1947 کاملا تکمیل شد. مالک آن ویلیام راندولف هرست غول رسانه ای آمریکا بود که نامش را به روی کاخ گذاشتند.

کاخ الحمرا در شهر گرانادا ( قرناطه) در جنوب اسپانیا. کاخ الحمرا سند تاریخی و جاودان حضور مسلمانان در اسپانیا است. این مجموعه کاخ بین سده های هشتم تا پانزدهم میلادی احداث و تکمیل شد.

کاخ حوامحل در شهر جایپور هند به شکل تاج کریشنا الهه هندویی در سال 1799 احداث شد.

کاخ شامبور در منطقه شامبور فرانسه بزرگترین کاخ از مجموعه کاخ های باشکوه حاشیه و پیرامون رودخانه لوار است. این کاخ در سال 1519 میلادی به فرمان فرانسوا اول پادشاه فرانسه ساخته شد.

کاخ نوشوانشتین در منطقه شوانگو آلمان بی تردید مشهورترین کاخ این کشور است. این کاخ که روی صخره ای به ارتفاع 200 متر ساخته شده به اندازه ای زیبا است که گویی متعلق به سرزمین پریان است.

کاخ اسمیتسونیان در شهر واشنگتن ایالات متحده آمریکا. از زمان احداث کاخ اسمیتسونیان در سال 1846 میلادی یک مرکز تحقیقات علمی در آن مستقر است.

کاخ ورسای در حومه پاریس پایتخت فرانسه یکی از باشکوه ترین کاخ های جهان است. این جواهر تاریخی که به دستور لویی چهاردهم پادشاه فرانسه احداث شد، نماد نبوغ معماری فرانسوی است.

گزارش: بهرام افتخاری - جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها