جمله‌ها و نکات زیادی درباره عشق و علاقه و اهمیت وجود آن در زندگی بیان شده است. خیلی‌ها هم از این جمله‌ها استفاده می‌کنند و با تکرارشان به فکر تغییر زندگی می‌افتند.
کد خبر: ۶۳۵۸۶۱

عده ای حتی از این جمله ها کمک می گیرند تا زندگی دوستان و آشنایان شان را هم بهبود ببخشند؛ در حالی که ممکن است خودشان هم به درستی ندانند چنین جملاتی صحیح است یا نه و ندانند چطور باید این موارد را به دیگران توصیه کرد. در این میان، جمله ای هم هست که می گوید: «دوست داشتن و عشق ورزیدن، سرمایه گذاری بی خطری است که با گذشت زمان، انسان می تواند سودش را نیز دریافت کند.» اگر این جمله را در نظر بگیریم و بخواهیم براساس آن عمل کنیم، متوجه خواهیم شد هیچ محبتی در زندگی، بی ارزش یا کم اهمیت نیست. از طرف دیگر، آن طور که روان شناسان و متخصصان می گویند، چنین رفتارهایی واگیردار است و افراد حاضر در یک جمع از انجام این کارها حس بهتری پیدا می کنند. البته روان شناسان براین موضوع هم تاکید دارند که محبت کردن در زندگی نباید فقط به عنوان یک پیشنهاد مطرح شود؛ بلکه بخشی ضروری و غیرقابل تغییر است که در هر صورت باید جزئی از زندگی مان باشد. راهش هم خیلی سخت نیست؛ فقط کافی است مهربان باشیم، بدون قید و شرط و بدون در نظر گرفتن سود و منافع پنهانی و حتی در شرایطی که احساس می کنیم نیازی به ابراز محبت ما نیست نیز باید عشق و علاقه مان را نشان دهیم. عده ای از افراد، براحتی این کار را انجام می دهند و هیچ حس ناخوشایندی هم دریافت نمی کنند، آنها آموخته اند و می دانند مهربانی باعث ایجاد حس خوبی می شود و در مقابل، نامهربانی کردن با دیگران عاملی است برای داشتن احساسات بد و منفی. برای همین هم کسانی که می خواهند زندگی شادتری داشته باشند، سعی می کنند بیش از پیش به دیگران محبت کنند.

شادی همیشگی نیست

هیچ کس، همیشه و در تمام سال ها و روزهای زندگی اش، احساس شادی و خوشحالی نخواهد داشت اما کسانی که می گویند از زندگی شان راضی هستند و هیچ موضوع منفی ای در زندگی آنها دیده نمی شود، فقط یاد گرفته اند راضی باشند. البته منظور این نیست که باید با تمام ناراحتی ها و مشکلات زندگی بسازید و کاری برای تغییر وضع انجام ندهید، بلکه فقط باید آرامش درونی مورد نظر را به دست بیاورید و در هر موقعیتی آن را حفظ کنید. این آرامش به هیچ ترتیبی از بین نخواهد رفت و برعکس، در موقعیت های سخت زندگی به شما کمک خواهد کرد.

زمانی که مشکلات و مسائل مختلف در ذهن تان جمع شده و حسابی از نظر ذهنی درگیر هستید، چنین آرامشی می تواند به شما کمک کند تا هرچه زودتر و راحت تر راهی برای حل مشکل پیدا کنید و به سمت هدف تان پیش بروید. در این مرحله است که چنین آرامشی می تواند به زندگی تاریک شما نور ببخشد و راهی جدید پیش پای تان قرار دهد.

چشم تان را باز کنید

کم نیستند کسانی که می گویند مثبت فکر کنید تا زندگی تان هم مثبت شود و خیلی ها هم فکر می کنند با حذف جملات منفی و در صورت استفاده نکردن از کلمات ناخوشایند، زندگی شان به بهترین شکل ممکن پیش خواهد رفت. اما مثبت اندیشی همان قدر مهم است که باز کردن چشم ها و دیدن واقعیت های زندگی اهمیت دارد. بنابراین اگر می خواهید زندگی خوب و موفقی را تجربه کنید، خوب است مثبت بیندیشید و با چشم های باز به اطرافتان نگاه کنید. در این صورت می توانید هنگام رویارویی با مشکلات مختلف زندگی، راه حل های مختلف را ارزیابی و بهترین شان را انتخاب کنید. البته حواستان باشد این شیوه را با انکار و سرکوبی که افراد بدبین از آن استفاده می کنند، اشتباه نگیرید.

داشتن احساس تنفر نسبت به زندگی و شرایطی که در آن قرار گرفته اید، هنر نیست و فقط کاری خسته کننده محسوب می شود که انرژی تان را بیهوده هدر خواهد داد. به جای این کار، توجه کردن به نکات مهم زندگی و ارزش قائل شدن برای آنچه واقعاً اهمیت دارد، هنری است که انسان برای رسیدن به موفقیت باید آن را بیاموزد. بنابراین اگر فقط به نکات و موضوعات منفی فکر و بر آنها تمرکز کنید، هیچ مشکلی حل نخواهد شد و حتی شاید بیش از پیش هم با چنین مواردی روبه رو شوید اما پیش رفتن به سوی موضوعات مثبت زندگی راه حلی است که می تواند برای برطرف کردن مشکلات به شما کمک کند. پس اگر احساس تنهایی می کنید و از این موضوع ناراحت هستید، به جای فکر کردن به آن به دیگران کمک کنید یا اگر فکر می کنید کسی شما را دوست ندارد و برای تان ارزش قائل نیست، شما دیگران را دوست داشته باشید و به آنها محبت کنید.

زهره شعاع / چاردیواری

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها