jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۳۱۵۰۲ ۱۳ دی ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۷

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما هیچ گاه در دنیا با کسی سر جنگ نداریم و در این میان از کسی الگوبرداری نخواهیم کرد زیرا توحید و قدرت لایزال الهی چنین جرات و جسارتی را به ما داده است تا بر اعتقادات خود راسخ باشیم.

با کسی سر جنگ نداریم

محمد جواد ظریف پنج‌شنبه شب‌ در مراسم بزرگداشت ارتحال مادر وی که با حضور جمعی از علما و مسوولان در مسجد اعظم قم برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه ایران در عرصه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با توجه به جایگاه جمهوری اسلامی، از مهم‌ترین مبانی قدرت نظام، ارائه الگوی جدید و گفتمان نو در شرایط فعلی است زیرا پس از پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی ایران توان استواری و پایداری بر مبانی خود را پیدا کرد.

او با بیان این که امروز ایران در سطح جهان، حرفی برای گفتن دارد افزود: ما هیچ گاه در دنیا با کسی سر جنگ نداریم و در این میان از کسی الگوبرداری نخواهیم کرد زیرا توحید و قدرت لایزال الهی چنین جرات و جسارتی را به ما داده است تا بر اعتقادات خود راسخ باشیم.

ظریف خاطرنشان کرد: با توجه به دیدگاه توحیدی ایران، هیچ تفکری توان مقابله با این بینش الهی را ندارد و توانسته‌ایم جایگاهی خاص با چنین دیدگاهی را در جهان به دست بیاوریم.

وی با ابراز خرسندی از سفر خود به قم و دیدار با مراجع عظام و حوزویان و روحانیون اظهار کرد: ظرفیت‌های مهمی میان حوزه و وزارت امور خارجه در همکاری و تعامل وجود دارد به خصوص می‌توان با بهره‌گیری از توان اندیشمندان، حوزویان و فضلای علوم دینی همکاری‌های مشترک را عملیاتی کنیم.

ظریف درباره عملیاتی‌ کردن همکاری میان حوزه و وزارت امور خارجه عنوان کرد: در این عرصه در حال بررسی و ارزیابی سازوکارهای موجود هستیم تا بتوانیم تفکر شیعی و تفکر جمهوری اسلامی ایران را نهادینه کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در دیدار با مسوولان حوزه‌های علمیه و به ویژه جامعه المصطفی در جهت برنامه‌ریزی در جهت ارزیابی این سازوکارها به عنوان اصلی‌ترین مبانی قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش شد.

مراسم بزرگداشت والده وزیر امور خارجه شب‌گذشته با حضور جمعی از علما و مراجع بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این مراسم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، حضرات آیات جوادی آملی، علوی گرگانی، ابراهیم امینی، حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، نمایندگان بیوت مراجع، حجج اسلام غری و غرویان، اعضای جامعه مدرسین، استاندار قم و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.

این مراسم از سوی استانداری، جامعه المصطفی، آستان مقدس حضرت معصومه، مراکز حوزوی برگزار شد که در آن حجت الاسلام علی نظری‌منفرد یکی از اساتید حوزه به سخنرانی پرداخت.

وی ابراز امیدواری کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌یی با استفاده از منویات رهبر معظم انقلاب و پشتوانه مردمی از حقوق ملت ایران دفاع کند. (ایسنا)

برچسب ها: ظریف
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر