jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۳۱۴۲۹ ۱۲ دی ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۷

بازی با فجر آخرین حضورم در تراکتورسازی است

مجید جلالی در ایستگاه خداحافظی

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در پی اظهارات سخنگوی هیات مدیره این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد بازی با فجرسپاسی آخرین حضورش روی نیمکت این تیم است.

مجید جلالی در ایستگاه خداحافظی

به گزارش جام جم ورزشی، مجید جلالی در واکنش به اظهارات محمد جواد دلفکار، سخنگوی هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی بیانیه ای صادر کرد که حاکی از خداحافظی وی با تیم تراکتورسازی است. وی در این بیانیه تاکید کرد که بازی با فجر آخرین حضورش روی نیمکت تراکتورسازان است.

متن این بیانیه که روی وب سایت رسمی جلالی قرار گرفته به شرح زیر است:

روز گذشته با صحبت‌های بسیار چالش برانگیز سخنگوی هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی روبرو شدم. البته قبل از این هم چند بار این صحبت‌ها از طرف ایشان و باشگاه انجام شده بود که سعی کردم با صبوری و تنها با احترام به هواداران و منافع باشگاه و اینکه در روند پیشرفت تیم خللی به وجود نیاید پاسخی ندهم ولی حالا مجبورم جهت روشن شدن موضوع مواردی را بیان کنم.

ابتدا سوالی دارم. آیا با درنظر گرفتن شرایط حساس موجود تیم چنین موضع‌گیری و سخنانی می‌تواند به تیم کمک کند و یا اینکه حتی اگر این حرف‌ها از بیرون باشد نباید با آن مقابله کرد. آقای دلفکار! من تا به امروز با شما جلسه‌ای نداشته‌ام و آن‌ طوری که آقای زینی‌زاده می‌گویند هیات مدیره اطلاعات تیم را از بازیکنان و مدیرعامل می‌گیرد. بنابراین بهتر است به جای این مصاحبه‌های غیرسازنده کمی از مدیریت فوتبال اطلاعاتی کسب می کردید.

برای انتخاب یک مربی در باشگاه باید ابتدا تحقیقات جامعی صورت گیرد و سپس اقدام به جذب او کنید در حالی که شما و باشگاه از هفته دوم به مربی خود اولتیماتوم می‌دهید. آیا بهتر نیست این اولتیماتوم را به خودتان بدهید تا مربی را که خودتان انتخاب کردید پس از دو هفته او را اذیت و برایش چالش درست نکنید.

اگر مربی را شما انتخاب نکرده‌اید بهتر است سکوت کنید تا تیم کار خود را انجام بدهد. ساده‌ترین اصول مدیریتی فوتبال می‌گوید وقتی یک مربی را آوردید دو حالت دارد. یا مربی خوبی است که باید با تمام وجود و تا آخرین لحظه از او حمایت کنید و یا اینکه خوب نیست که در آن صورت جایی برای مصاحبه و اولتیماتوم نیست و باید او را عوض کنید.

با این وصف رفتار و بیانات شما را نمی‌دانم چگونه باید تفسیر کرد که مربی را نگه می‌داریدولی شرایط کار را برایش سخت و پیچیده می‌کنید. اگر قرار بر این نوع رفتارهاست تا به حال تمام سایت‌ها باید پر می‌شد از اولتیماتوم و ضرب‌العجل به مربیان. لطفا شرایط تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و چند تیم دیگر را که چند بار به صدر جدول آمده و پایین رفته‌اند را بررسی کنید. کدام یک از این تیم‌ها با مربی خود چنین رفتاری داشته‌اند.

بهتر است بدانید در خلال فصل چالش‌های بسیار سختی داشته‌ایم. به طوری که حتی یک بار هم تمرینات تیم به خاطر مشکل مالی تعطیل شد اما تنها با بردباری و صبوری مشکلات رفع شدند.در حالی که خودتان می‌دانید امسال از هدر رفتن حدود دو و نیم میلیون دلار بودجه باشگاه جلوگیری کردیم. به خاطر دارید فصل گذشته سه مربی، یک آنالیزور و شش بازیکن خارجی گرفتید؟

متاسفانه شما قواعد احترام گذاشتن به یک مربی را هم بلد نیستید. من شاید از نظر شما سرمربی خوبی نباشم ولی یک عمر در ورزش معلمی کرده‌ام. شما چطور به خود اجازه می‌دهید در رسانه‌ها با یک معلم اینطور صحبت کنید و ضرب‌الاجل تعیین کنید؟ من تمام این‌ها را به خاطر ناآشنایی شما با ابتدایی‌ترین اصول مدیریتی می‌دانم چون اطمینان دارم دلسوز هستید.

اگر یادتان باشد در هفته پنجم بود که شما و باشگاه علیه کادر فنی مصاحبه کردید و من در آن زمان گفتم اگر من را نمی‌خواهید مشکلی نیست. در یک صحبت پنج دقیقه‌ای با باشگاه خواهم رفت و حتی مبلغی که گرفته‌ام را بر می‌گردانم. پس دلیل مصاحبه و رسانه‌ای کردن و ضرب الاجل دادن دائمی چیست؟

آقای دلفکار بهتر است بازیکنان را وارد این مساله نکنید. این هم یکی از اصول مدیریتی در فوتبال است. چون بازیکنان تراکتورسازی جزو صادق‌ترین و بی‌ریاترین بازیکنان هستند. وارد کردن آنها در چنین جریاناتی به صلاح تیم نیست. مطمئن باشید آنها در تمام بازی‌ها با تمام وجود و برای سربلندی باشگاه هر آنچه در توان داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند.


در جایی دیگر شما فرموده‌اید هر آنچه باید انجام شده است. بهتر است به تحولات نیم فصل نیز نگاهی بیاندازید. تقریبا تمامی تیم‌های رقیب ما در نیم فصل خود را تقویت کردند. می‌توانید به لیست نقل و انتقالات رقیبان ما توجه کنید. در عوض ما چه کردیم؟ اسامی حدود 15 بازیکن را دادم و گفتم اگر دو بازیکن را هم از این لیست جذب کنیم کافی است. وقتی هم گفتند نمی‌شود روی بازیکن خارجی متمرکز شدیم. حدود یک ماه و نیم است که منتظر آمدن آنها به تمرینات هستیم در حالیکه ما 5 بازی نیم فصل دوم را هم پشت سرگذاشته‌ایم.

به جز این آیا از شرایط تمرینی یک ماه اخیر تیم اطلاعی دارید؟ چطور تیمی که می‌خواهد قهرمان شود و در هفته شانزدهم در صدر جدول است، نه می‌تواند تقویت شود و نه جایی برای تمرین دارد؟در طول این یک ماه اخیر، تنها سه روز در تهران توانستیم تمرین مناسبی داشته باشیم و ماحصل آن بازی خوبی بود که در مسجد سلیمان انجام دادیم.

شما می‌گویید کادر فنی باید از بازیکنان مشورت بگیرد. آقای فرهاد پورغلامی کسی است که توانسته سبک بازی یک منطقه از فوتبال کشور را تغییر بدهد و با ملوان نایب قهرمان جام حذفی شده است و فرد بسیار با تجربه‌ای در لیگ برتر محسوب می‌شود. آقای باغ آبادی هم یکی از بهترین مربیان در زمینه طراحی تمرین در کشور است. بقیه کادر فنی هم جزو مربیان جوان و خوش فکر فوتبال کشور هستند. مطمئن باشید کادر فنی ما از بهترین‌ها هستند و به شما اطمینان می‌دهم که مشکل تراکتورسازی، فنی نیست، در آینده هم به این حرف من بیشتر خواهید رسید.

بنابراین با توجه به شرایط پیش آمده و به خاطر حفظ شان، مقام و منزلت مربیگری، اعلام می‌دارم که طبق گفته شما اگر ببازم شما من را نمی‌خواهید ولی بدانید با این اوصاف اگر هم ببرم من نمی‌توانم با شما کارکنم. بنابراین در هر دو صورت بازی با فجرسپاسی آخرین حضور من به عنوان سرمربی تراکتورسازی خواهد بود.

در نهایت از جناب آقای کریمیان، ریاست محترم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی تقاضای رسیدگی دارم و در پایان هم از تمامی هواداران عزیز، خونگرم، دلسوز و مهربان تیم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم در این شرایط سخت من را درک کنند.من همیشه با شما هواداران صادقانه و محترمانه حرف زدم و هیچگاه با حرف و رفتار قصد فریب و بهره‌برداری از احساسات پاک شما را نداشتم.

از اولین روز هم گفتم من همین هستم که می‌بینید و در همه 30 سال گذشته هم اینطور بودم. اگر نوع کار و رفتارم مقبول شما نبوده است عذرخواهی می‌کنم و همیشه محبت‌های شما را در قلب خود حفظ می‌کنم. شما شایسته بهترین‌ها هستید و امیدوارم خدا بهترین‌ها را نصیب شما کند. اطمینان دارم شما از ما خیلی جلوترید و همه چیز را می‌دانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر