با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام از سراسر دنیا با پای پیاده از راه‌های دور و نزدیک عازم کربلای معلی شده اند تا در بزرگ‌ترین اجتماع شیعیان جهان حضور داشته باشند، خون عشق در رگ‌هایشان دمیده شده است؛ یا ثارالله یا ثارالله... مکث می‌کنند، یک گام به جلو بر می‌دارند، مکث می‌کنند و دوباره یک گام... صدای قلبشان، نفس هایشان جاده را برداشته است:
کد خبر: ۶۲۸۴۶۵

این فقط پا به جاده رفتن نیست

یک ملاقات ساده رفتن نیست...

این روزها در فاصله شهرهای نجف تا کربلا غوغاست، امروز این خاک در گوشه‌ای از کره خاکی در دل خاورمیانه پایتخت عاشقان است در فاصله‌ای تنها به وسعت 80 کیلومتر انسان‌های آزاده یکصدا حسین گویان، محشری از شور و ارادت برپا کرده‌اند.

زائران ایرانی چه به‌صورت انفرادی و چه در تشکل‌های منسجم و هیات‌های مذهبی، حضوری پررنگ در این پیاده روی عاشقانه چند میلیونی دارند و از طرفی آنها که به هر دلیلی نتوانستند بر این مسیر متبرک پای بگذارند و از قطار اربعین جامانده‌اند، در قاب سرخ تلویزیون با عاشقان اباعبدالله الحسین همنفس می‌شوند.

دوربین‌های رسانه ملی در شش استان بصره، ناصریه، سماوه، دیوانیه، نجف و کربلا منزل به منزل این حرکت عظیم مردمی را پوشش می‌دهند و این در حالی است که خود شبکه‌های عراقی نتوانسته‌اند به‌طور کامل تمام مسیر را پوشش دهند.

اتفاقی بزرگ و بی‌سابقه در به تصویر کشیدن اربعین حسینی در کربلایی که حالا بهشت دنیا شده است، حماسه‌ای از جنس تصویر که شکوه این پیاده‌روی را در سراسر جهان به نمایش در می‌آورد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها