jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۲۷۶۵۱   ۲۸ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۴

پرونده رفتار بد با مرد بیمار، در انگلیس جنجال به پا کرد

آزار بیمار در مرکز درمانی

۳

پرونده آزار یک بیمار در بیمارستان جنجالی به پا کرد. در فیلم ضبط شده از وضع یک بیمار آسیب مغزی در بیمارستان سوناکس انگلیس، مشخص شد کادر پزشکی نسبت به او بی‌توجهی و رفتارهای غیرانسانی داشته‌اند.

آزار بیمار در مرکز درمانی
این فیلم پس از آن‌که بیمار درباره رفتارهای ناشایست کادر پزشکی به همسرش شکایت کرد، به صورت پنهانی توسط او ضبط و سپس پخش شد. همسر بیمار ابتدا این فیلم را به پلیس نشان داد و پلیس با مراجعه به بیمارستان، از پزشکان خواست بیمار را به بخش دیگری منتقل کنند.

در این فیلم مشاهده می‌شود یکی از کارکنان بیمارستان لوله غذای بیمار را با یک خودکار تمیز می‌کند. یکی دیگر از پرستاران به او نوشیدنی می‌دهد، در حالی که به او رژیم غذایی سختی داده شده و نباید یک ماه هیچ غذایی از طریق دهان به او برسد. این بیمار در فیلم در حالی که کمک می‌خواهد، می‌گوید «اینجا دارم می‌میرم». پوشک‌های او به مدت طولانی عوض نمی‌شد و او در وضع بدی به سر می‌برد. یکی از سخنگویان بیمارستان گفته محتویات این فیلم تکان‌دهنده و باورنکردنی است.

«بینی»، همسر گرنت کلارک، مردی که از آسیب مغزی رنج می‌برد، بعد از شنیدن گلایه‌های شوهرش از بدرفتاری در بیمارستان، تصمیم به فیلمبرداری پنهانی گرفت. بیمار بعد از خونریزی مغزی، کنترل طرف چپ بدنش را به طور کامل از دست داد و در بخش توانبخشی بیمارستان بستری شد. همسر او گفته وقتی فیلم را دیده، شوکه شده و باور نمی‌کرد چنین رفتاری با همسرش شده باشد.

او می‌گوید: همسر من بی‌دفاع روی تخت دراز کشیده بود و جان او برای کارکنان بیمارستان ارزشی نداشت.

کلارک که یک متخصص آی.تی است، سال گذشته بر اثر سکته در محل کارش دچار آسیب مغزی شد. او پیش از آن‌که به بیمارستان سوناکس در کنت فرستاده شود، در دو بیمارستان معالجه شده بود اما در این بیمارستان حال او روز به روز بدتر می‌شد.

همسرش می‌گوید: «او افسرده شده بود و حالش هر روز وخیم‌تر می‌شد و ما نگرانش بودیم. وقتی به ملاقات او می‌رفتیم، بوی بدی می‌داد، چون کارکنان به وضع بهداشت او رسیدگی نمی‌کردند. او را تمیز نمی‌کردند. حمام نمی‌بردند. دندان‌هایش را مسواک نمی‌زدند و پوشک او را عوض نمی‌کردند.

من بارها تذکر دادم اما هیچ نتیجه‌ای نداشت و کسی به حرف من گوش نمی‌داد. من هم تصمیم گرفتم فیلم بگیرم و از مقامات دیگر درخواست کمک کنم. بار آخری که به دیدار شوهرم رفتم، مدت شش​هفته بود حمام نشده بود.»

گرنت چهار ماه در این بیمارستان بستری بود و همسرش می‌گوید در این مدت نگرانی‌های خود را بارها با مسئولان بیمارستان در میان گذاشته ولی هیچ کس پاسخ مشخصی به او نداده بود.

خانواده کلارک اکنون 26 شکایت علیه دست‌اندرکاران بیمارستان و مسئولان خدمات اجتماعی طرح کرده‌اند. آقای کلارک به بخش دیگری منتقل شده و شکایت‌های او در دادگاه رسیدگی می‌شود.

سخنگوی بیمارستان درباره این واقعه گفت: «ما نیز در مورد آنچه در فیلم دیدیم، در شوک هستیم. نوامبر گذشته پس از طرح شکایت این خانواده، سه نفر از کارکنان بیمارستان از کار خود تعلیق شدند. ما با خانواده بیمار تماس گرفتیم و ابراز همدردی کردیم. یکی از این سه نفر، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

پلیس اعلام کرده از میان 26 شکایت مطرح به 22 شکایت رسیدگی شده و تحقیقات درباره سایر شکایت‌ها ادامه دارد. / ضمیمه تپش

منبع: دیلی‌میل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
وضع این بیمارستان بدترازوضع جاده شوشتر-دزفول نیست.
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
بسیاری ازبیمارستانهای ایران برخوردبدتری بابیمارانشان دارند ،به سر خواهرم آمپولی كه هواداشت زدندوخواهرم دردم جان داد.....................
۰
۰
متین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
خدا مرگشون بده! مگه كور بودند آمپول هوا داره؟ما كجا داریم زندگی می كنیم؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر