شب یلدا هم برای خودش دنیایی دارد و مراسمی. هرچند گذشت زمان، برخی از این رسومات را تغییر داده؛ اما هنوز هم یلدا برای خودش عالمی دارد. بنابراین با فرارسیدن شب یلدا بازار برخی خدمات مخصوص این شب رونق می‌گیرد، بازاری که جای کمبود وقت زندگی ماشینی و نرسیدن به انجام برخی وظایف را پر کرده است. یکی از این بازارها داغ‌شدن بازار پیک‌های موتوری برای ارسال هدیه یا حتی طبق‌کشی هدایای شب یلداست.
کد خبر: ۶۲۷۴۴۰

در حالی که این روزها دیگر کسی برای تازه عروس هم در شب چله طبق‌کشی سنتی نمی‌کند، اما اگر بخواهید برای کسی هدیه‌ای بفرستید یا چیزی را به دوستی پیشکش کنید می‌توانید از پیک‌موتوری خاص شب یلدا استفاده کنید! چراکه امسال برخی پیک‌های موتوری در ابتکاری جالب سرویس ویژه شب یلدا راه‌اندازی کرده‌اند که به تناسب شیوه و کلاس ارسال بسته و نوع تحویل آن متفاوت است.

البته در شب یلدا این پیک‌های موتوری ویژه، بسته به نوع خدمات و بعد مسافت مسیرتان درصدهایی هم اضافه می‌گیرند. این اضافه دریافت بین 10 تا 25 درصد است و مسیرها هم از 2000 تومان تا 50 و صدهزار تومان هم قیمت دارند. اگر بسته شما بزرگ یا سنگین هم باشد درصدی هم برای اضافه بار دریافت می‌شود که این مبلغ حداکثر 5 درصد قیمت مسیر اصلی و نهایی شماست. البته اینها همه در صورتی است که بسته شما گرانقیمت نباشد و هزینه بیمه جداگانه نیز نداشته باشد.

یکی دیگر از خدمات مخصوص شب یلدا پیشکش «شب‌چله‌ای» داماد به عروس است. این روزها برای گلفروشی‌ها و میوه‌‌فروشی‌های لوکس، تزئین سبد پیشکش هم برای خودش بازاری دارد. یکی از گلفروشی‌های معروف که کار تزئین سبد میوه را هم انجام می‌دهد، می‌گوید: «سبد را بسته به سلیقه یا میوه‌هایی که طرف انتخاب می‌کند، انتخاب می‌کنیم. مثلا اگر مشتری برای سبدش آناناس یا میوه درشت سفارش بدهد سبدهای بیضی مناسب‌تراست و سبدهای بیضی هم از دو کیلو به بالاست و کار بیشتری هم می‌برد. دستمزد تزئین سبد را هم براساس کاری که روی سبد انجام می‌شود و تعداد گل‌هایی که استفاده می‌شود، تعیین می‌کنیم. دستمزد از 35 هزار تومان به بالاست و سقف مشخصی هم ندارد، چون سلیقه‌ای است. بیشتر گل‌هایی که کار می‌کنیم رزهای قرمز و صورتی است که از شاخه‌ای 3000 تومان تا ده هزار تومان قیمت می‌خورد. گل‌هایی مثل میخک یا رزهای هلندی کوچک که دسته‌ای هستند، گل‌های ریز و عروس و برگ‌های تزئینی مثل موز و خرما.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها