jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۷۰۳۸   ۲۶ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۹

تورهای سافاری تونس برای خود حال و هوای عجیبی دارد. این سافاری با حرکت از شهر تونس آغاز می‌شود و اولین مقصد بازدید آمفی تئاتر بزرگ رومی در منطقه« الجم» است که نمونه سالمی از کلسئوم شهر رم است. آثار رومی این شهر بسیارند و به قرن سوم پس از میلاد باز می‌گردند. سپس با گذر از باغ‌های زیتون و دهکده ساحلی اسفاکس به شهر «متمتا» می‌رسیم. شهری که بخش‌هایی از فیلم جنگ ستارگان در آن ساخته شده است.

در ادامه مسیر به سمت جنوب با گذر از استپ‌های بیابانی به عشایر بیابان‌نشین بربری می‌رسیم! جایی که در کنار چادرهای بادیه نشینان گله‌های بز و شتر در حال چرا هستند.‌

روز دوم صبح زود و بعد از صبحانه، ‌پس از گذشتن از دهکده‌های کویری، روانه دریاچه بزرگ نمک «شط الجرید» در «توزر» می‌شوید. مکانی که سراب‌های بیابانی شما را گمراه می‌کنند. در شهر توزر اسب‌سواری با کالسکه‌های سنتی در دور شهر و بازدید از موزه «دارشریط» را فراموش نکنید.

یادتان نرود که صبح زود باید برخیزید، چون طلوع خورشید روی دریاچه نمک منظره شگرفی را برای مسافران کویری رقم می‌زند که اگر آن را از دست بدهید،‌ شاید فرصت دوباره‌ای برایتان ایجاد نشود.

بعد از این شهر هیجان فرا می‌رسد، در این جا می‌توانید دو گونه سافاری را امتحان کنید؛ یکی سافاری با ماشین‌های دو دیفرانسیل در میان کوهستان‌های اطلس و بین روستاهای این منطقه و دیگری سفر به اعماق کویر و گذر از رمل‌ها و تپه‌های شنی صحرای بزرگ آفریقا. از بخش‌های ماجراجویانه این سفر پیاده روی در کنار باتلاق‌های دریاچه نمک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر