jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۰۹۰۵۴   ۰۱ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۶:۱۵

مبتکران کلاه ایمنی هوشمندی ساخته اند که دارای ویژگی های یک نمایشگر بر روی سر، آینه مجازی، ارتباط با تلفن هوشمند و کنترل صدا است اما برخلاف عینک گوگل این گجت می تواند جان انسان را در تصادفات نجات دهد.

کلاهی که فکر می کند!

یک شرکت آمریکایی کلاه های ایمنی برای موتور سیکلت سواران و دوچرخه سواران عرضه کرده است که دارای نمایشگری چند کاربردی است.

این کلاه ایمنی که «Skully P1» نام دارد هفته گذشته در نمایشگاه پاییزه فناوری های نوظهور  2013 در «سیلیکون ولی»، عرضه شده است.

یک لیزر سه بعدی در این کلاه تعبیه شده است تا از قرار گرفتن مناسب کلاه بر روی سر کاربر اطمینان حاصل کند.

این کلاه دارای یک دوربین لنزی با زوایه بسیار باز برای دید پشت سر کاربر است که کاربر می تواند از هر آنچه که در پشت سر و اطرافش روی می دهد، تصویر ویدیویی زنده دریافت کند که این به معنی دید کامل 180 درجه ای است. این تصویر بر روی نمایشگری که بر روی لبه داخلی کلاه قرار دارد نشان داده می شود.

این ویژگی به تنهایی می تواند متحول کننده باشد. این کلاه به ویژه برای دوچرخه سواران کاربردهای قابل توجهی دارد چرا که دوچرخه سوار برای حفظ تعادل دوچرخه به جلو خم می شود و به همین دلیل شانه و آرنج اش مانع دید آینه می شود.  

اما علاوه بر آینه های مجازی، این نمایشگر هشدار و پیام های تلفن هوشمند را مانند تماس های وارده و پیامک ها نشان می دهد و همچنین به فهرست موسیقی دستگاه نیز دسترسی دارد و می تواند عملکرد هندزفری نیز داشته باشد.

مارکوس ولر رئیس و مدیر اجرایی شرکت «Skully Helmets» می گوید: هوشیاری کامل برای راکب دوچرخه و موتور سیلکت بسیار ضروری است. ما «Skully P1» را به عنوان گسترشی برای حواس راکب طراحی کردیم. این کلاه می بیند، می شنود، احساس می کند و از همه مهمتر فکر می کند و کاربر را به بقیه جهان مرتبط می سازد. این تازه اول کار برای این کلاه است.

قرار است این کلاه ابتکاری از سال 2014 به بازار عرضه شود اما تا آن زمان، شرکت Skully در پی داوطلبانی است که پیش از عرضه رسمی بخواهند این کلاه را آزمایش کنند. قطعا کلاه ایمنی P1 نخستین کلاه هوشمند موتورسیکلت در بازار است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها