jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۹۶۸۲۸   ۲۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۵:۲۰

آغاز تمرین زیرزمینی فضانوردان

کاوش در تاریکی مطلق

سازمان فضایی اروپا می گوید با اعزام گروه جدیدی از فضانوردان به اعماق زمین، آموزش آنها را برای ماموریت در ایستگاه بین المللی فضایی، آغاز کرده است.

کاوش در تاریکی مطلق

سازمان فضایی اروپا (آسا) که مقر آن در پاریس پایتخت فرانسه است، طی بیانیه ای اعلام کرد: شش فضانورد از سراسر جهان قرار است به غارهایی در جزیره ایتالیایی «ساردینیا» فرستاده شوند و با تمرین کار گروهی بر دشواری های زندگی و کار در یک محیط جدید غلبه کرده و یک برنامه علمی کامل را با تجهیزات محدود به انجام برسانند.

«آسا» طی دو سال اخیر گروه های دیگری را نیز به همین شیوه آموزش داده موفقیت های به دست آمده از آنها این سازمان را مشتاق به ادامه تمرین های زیر زمینی کرده است.

در این تمرین، فضانوردانی از آمریکا، کانادا، روسیه، ژاپن و اروپا در ماموریت آمادگی زیرزمینی پنج روزه شرکت خواهند کرد تا مناطق تاریک شناسایی نشده را کاوش، دیواره های غار را بررسی  و در سه بعد حرکت کنند.

آنها سپس با ورود به غارهایی که اردوی پایه در آنها برقرار می شود، شش روز را به جستجو و انجام کاوش هایی در تاریکی مطلق سپری خواهند کرد و در این مدت فقط از لامپ های نصب شده روی کلاه های ایمنی خود نور خواهند گرفت.

زندگی و کار جداگانه و تنها، عواملی هستند که ماموریت های فضایی ایجاد می شوند و فضانوردان در اعماق زمین کارگروهی را به عنوان کلید موفقیت ماموریت ها می آموزند.

هدف از این ماموریت بهبود مهارت های رهبری، کارگروهی، تصمیم گیری و حل مشکل در یک محیط چند فرهنگی است.

این مهارت ها در محیط زیر زمین ضروری هستند چرا که فضانوردان در صورت اضطرار در فضا می توانند سریع تر از غارنوردان به سطح زمین بازگردند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها