jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۳۲۰۷ ۱۰ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۰

پژوهشگران درباره شیوع چاقی در میان دختر‌ها به نسبت پسر‌ها هشدار داده، گفته‌اند که چاقی معمولا در دختران زود‌تر از پسر‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از باشگاه خبرنگاران- سن چاقی در حال حاضر در دختران از حدود ۷ سالگی آغاز می‌شود. پزشکان علت این امر را در وهله اول ورزش نکردن دختران به میزان کافی در مقایسه با پسران و در مرحله بعد، عدم رعایت رژیم غذایی مناسب از سوی برخی از کودکان و خانواده‌های آن‌ها می‌دانند. آن‌ها همچنین تاکید کرده‌اند که فرم خاص بدن دختران و فاکتورهای ژنتیکی و خانوادگی همگی می‌تواند باعث بروز چاقی حتی در سنین کم در میان دختران شود.
 بررسی‌ها نشان می‌دهد پزشکان با مطالعه بر روی ۷۰۰۰ دانش آموز دبستانی دریافته‌اند که از این میان آن دسته از دانش آموزانی که به مدت ۱ ساعت در طول روز ورزش انجام می‌دهند، وزن متناسب و خوبی در مقایسه با دخترانی دارند که فعالیت فیزیکی ندارند.
 پزشکان در مقایسه جمعیت دختران ۷ ساله در برخی کشور‌ها دریافته‌اند که تناسب اندام در برخی از کشور‌ها بسیار افت کرده و حتی خردسالان هم بسیار چاق شده‌اند و باید راهکاری جدی برای مقابله با این مشکل جهانی اندیشیده شود، زیرا چاقی در دوران کودکی به صورت مستقیم با بروز بیماری‌ها در جوانی مرتبط است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر