jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۳۲۰۷   ۱۰ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۰

پژوهشگران درباره شیوع چاقی در میان دختر‌ها به نسبت پسر‌ها هشدار داده، گفته‌اند که چاقی معمولا در دختران زود‌تر از پسر‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از باشگاه خبرنگاران- سن چاقی در حال حاضر در دختران از حدود ۷ سالگی آغاز می‌شود. پزشکان علت این امر را در وهله اول ورزش نکردن دختران به میزان کافی در مقایسه با پسران و در مرحله بعد، عدم رعایت رژیم غذایی مناسب از سوی برخی از کودکان و خانواده‌های آن‌ها می‌دانند. آن‌ها همچنین تاکید کرده‌اند که فرم خاص بدن دختران و فاکتورهای ژنتیکی و خانوادگی همگی می‌تواند باعث بروز چاقی حتی در سنین کم در میان دختران شود.
 بررسی‌ها نشان می‌دهد پزشکان با مطالعه بر روی ۷۰۰۰ دانش آموز دبستانی دریافته‌اند که از این میان آن دسته از دانش آموزانی که به مدت ۱ ساعت در طول روز ورزش انجام می‌دهند، وزن متناسب و خوبی در مقایسه با دخترانی دارند که فعالیت فیزیکی ندارند.
 پزشکان در مقایسه جمعیت دختران ۷ ساله در برخی کشور‌ها دریافته‌اند که تناسب اندام در برخی از کشور‌ها بسیار افت کرده و حتی خردسالان هم بسیار چاق شده‌اند و باید راهکاری جدی برای مقابله با این مشکل جهانی اندیشیده شود، زیرا چاقی در دوران کودکی به صورت مستقیم با بروز بیماری‌ها در جوانی مرتبط است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها