jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۲۴۹۵ ۰۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۰۰

یکی از مرباهای خوشمزه برای صرف در وعده صبحانه، مربای آلبالوست که خیلی راحت و آسان می‌توان آن را در خانه تهیه کرد.

مواد لازم جهت تهیه مربای آلبالو :

 

آلبالو: ۱ کیلو

شکر: ۸ لیوان

آب: ۲ لیوان

 

طرز تهیه:

هسته‌های آلبالو را با ابزار هسته‌گیر یا اگر موجود نیست با یک کارد کوچک جدا کنید. شکر و آب را در قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم گاز بگذارید تا جوش بزند. آلبالو‌ها را درون قابلمه بریزید و دقت کنید که وقتی روی مربا کف ایجاد می‌شود آن را با قاشق یا کف گیر جدا کنید.

مواد باید نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه و حتما روی حرارت متوسط بماند (افزایش حرارت باعث شکرک زدن مربایتان خواهد شد). گاهی مواد را با قاشقی به هم بزنید تا مربا و شربت آماده شده، قوام لازم را به دست آورد. مربایی که به خوبی قوام آمده باشد، هنگام سرد شدن براحتی از قاشق چکه نخواهد کرد.

به خاطر بسپارید آلبالو‌ها را بیشتر از نیم ساعت یا نهایتاً ۴۵ دقیقه نجوشانید در غیر این صورت رنگشان تیره خواهد شد.

مربا را با شهد به دست آمده، جمع کنید و درون ظرفی بریزید. در صورت تمایل، از این شهد می‌توانید برای تهیه شربت نیز استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر