jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۰۲۰۱   ۳۰ مرداد ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۴

ماست میوه‌ای چند وقتی است که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و به ویژه مادران سعی می‌کنند ماست را طعم دار کنند و به عنوان میان وعده در اختیار کودکان قرار دهند؛ از این رو این موضوع را با دکتر سیدسعید اسماعیلی پزشک و محقق طب اسلامی در میان گذاشتیم تا از درست یا نادرست بودن این شیوه مطلع شویم.

وی در این باره می‌گوید: باید دید چه میوه یا اسانسی به ماست افزوده می‌شود، اگر فرض را بر این بگذاریم که میوه طبیعی به ماست اضافه می‌شود به عنوان مثال توت فرنگی به ماست اضافه شود، از آنجا که توت فرنگی سرد است و ماست نیز طبع سرد دارد، مصرف چند غذای سرد با هم اشکال دارد.
خوردن میوه همراه با ماست به ویژه در افرادی که معده‌های سرد و نفاخ دارند، دستگاه گوارش را دچار مشکل می‌کند و اگر برای طعم دار کردن ماست، اسانس اضافه می‌شود ما نمی‌توانیم بگوییم که آیا این اسانس‌ها قابل اطمینان است یا خیر. در کل مصرف میوه همراه ماست یا شیر توصیه نمی‌شود مگر از مغز میوه‌هایی مانند بادام، پسته و... همراه شیر یا ماست استفاده شود. به عنوان مثال ماست و خیار با کمی مصلح آن، کشمش و گردو، مصرف می‌شود اما نمی‌توان ماست را همراه با آناناس یا توت فرنگی استفاده کرد.
>> روزنامه خراسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها