jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۱۸۸۰   ۳۱ تير ۱۳۹۲  |  ۲۱:۴۸

خدایا! در دوران کوتاه زندگی‌ام، در روزهای جوانی و نوجوانی‌ام، مرتکب خطاهایی شده‌ام که هرگز رضایت تو را در آن نمی‌بینم، خطاها و لغزش‌هایی که هنوز هم غافل از آنم. دورانی که همچون ابر بهاری بسرعت گذشت و به غفلت سپری شد. به آنچه باید پایبند باشم، پایبند نبودم، به آنچه عهد بسته بودم، پیمان شکستم، به عهد معهود وفادار نماندم، حالا تو مرا در این روز به سبب هنجارشکنی‌ام مورد سرزنش، مواخذه و بازخواست قرار نده.

خدایا! آنچه مرتکب شده‌ام، شاید به فراموشی و خطا انجام داده‌ام، تو خطای مرا مورد عفو و بخشش قرار بده!

خدایا! تو «سریع‌الرضا»یی، زود رضایت می‌دهی، به ما فرمود‌ه‌ای به سوی رحمت و مغفرت و بهشتی که عرض آن آسمان و زمین را فراگرفته است، شتاب کنید و بسرعت سوی آن گام بردارید. تو به ما بی‌نیازی، هیچ نیازی به آن نداری که به سوی رحمت و مغفرت تو گام برداریم، چه کسی جز تو را دارم، چه کسی غیر از تو عذرم را خواهد پذیرفت و مرا مورد عفو و بخشش قرار خواهد داد و خطی بر خطاهایم خواهد کشید. یقین دارم جز ذات اقدس و ربوبی تو کسی نیست، پس تو مرا پناه بده و جز تو پناهی نیست.

خدای من!‌ سلامی جز دعا ندارم، خود فرمودی مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را، اکنون با دلی خاشع و قلبی خاضع به درگاه تو روی آورده‌ام، با تضرع و گریه، با عذر و پوزش، با اصرار و پافشاری که دارم ازدرگاه کبریایی توعذر تقصیر دارم، من به خود ظلم کردم، اعتراف دارم خطاهایی از سر نافرمانی و عصیان و طغیان نیست که من از روی جهل و فراموشی مرتکب آن شده‌ام، همه عزت‌ها به دست توست،‌ تو مرا از همه بلاها و آفت‌های دنیوی و اخروی محفوظ و مصون بدار، تا بنده شایسته تو باشم.

خدایا! همه وجودم از آن توست، من همچون بنده غریقی هستم که جز تو را نمی‌شناسد با شکسته دلی تو را می‌خوانم، از دل من آگاهی که چیزی را از تو مخفی نداشته‌ام، تو مرا مشمول الطاف خود قرار بده و آنچه خیر و صلاح و رستگاری من در آن است عطایم بخش،‌ تو کریم، رحیم و ودودی،‌ اسما حسنی فقط مختص توست.

محمد خامه‌یار / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر