jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۸۰۵۷۸ ۲۷ تير ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۶

رییس پلیس فتای استان گیلان نسبت به شیوه «کلیک دزدی» به کاربران فضای مجازی هشدار داد.

مراقب کلیک‌ دزدها باشید!

سرهنگ ایرج محمدخانی با بیان اینکه کلیک دزدی، روش هوشمندانه این است که هکرها و مجرمان سایبری برای ترغیب کاربران به کلیک کردن روی آیکون یا فایل ویروسی به کار می‌گیرند، گفت: در این روش کاربر بدون این که بداند با یک کلیک ساده، موجب بروز اتفاقی ناگوار برای رایانه‌ آنان شده و ناخواسته در دامی که هکرها افکنده‌اند، می‌افتد.

وی افزود: این شگرد به شکل‌های مختلفی از سوی هکرها اجرا می‌شود که به عنوان مثال آگهی‌های تبلیغاتی یا جملاتی مانند «هرگز روی این فایل کلیک نکنید» و... که می تواند هرکاربری از مبتدی گرفته تا پیشرفته را دچار وسوسه کند، بنابراین رعایت نکات ایمنی برای در امان ماندن از این خطرات، بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

رییس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه باید از کلیک روی لینک‌های مشکوک پرهیز کرد، افزود: اغلب این لینک‌ها کاربر را به صفحاتی راهنمایی می‌کند که دارای کدهای مخرب یا توضیحات فریبنده است.

سرهنگ محمدخانی اظهار کرد: فایل‌های مخرب اینترنتی ممکن است در قالب یک ایمیل معمولی ارسال شود که لینکی را در خود دارد و با اینکه به نظر می‌رسد این لینک در نهایت به فایل ویدیویی، خبر مهم یا مطلبی جالب می‌رسد اما با کلیک روی این لینک کاربر به صفحه مورد نظر هکر منتقل می‌شود.

وی به کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنند، پیشنهاد کرد این افراد حتما افزونه‌ای را که برای وبگردی امن در فایرفاکس ایجاد شده، نصب کنند زیرا این افزونه در مواردی که از اسکریپت‌های مخرب برای کلیک دزدی استفاده شده باشد، از حملات احتمالی جلوگیری می‌کند.

رییس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه پیش از کلیک‌کردن روی لینک در هر صفحه باید به بخش آدرس اینترنتی که با نگه‌داشتن موس روی لینک پدیدار می‌شود، دقت شود، افزود: این آدرس یا باید با آدرس اصلی وب سایت یا توضیحاتی که برای لینک مورد نظر نوشته شده، همخوانی داشته باشد، توصیه می‌شود حتی اگر درصد کمی هم به آدرس لینک شده شک وجود داشت از کلیک روی آن پرهیز شود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر