jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۶۳۴۱۳   ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۷

مردی که دارای کلکسیونی از جرایم نظیر تبانی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب در سال 88، زورگیری، آدم‌ربایی، سرقت اشیای‌تاریخی و ... بود، دستگیر شد.

رکورددار جرایم دستگیر شد

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 29 فروردین ماه سال 1391 جوانی 23 ساله با مراجعه به کلانتری 131 شهرری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و به شیوه زورگیری از مسافر، مورد سرقت قرار گرفته است.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:«شامگاه 28 فروردین 1391 از میدان معلمِ شهرری و به قصد رفتن به منطقه پاکدشت، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین شدم؛ در طی مسیر، ناگهان دو سرنشین پراید با چاقو به سمت من حمله ور شده و پس از مجروح کردن من از ناحیه گردن، تمامی وجوه نقد و عابر بانکم را گرفتند و پس از اطمینان از صحیح بودن رمز عابر بانک ، مرا در بیابان های منطقه پاکدشت از ماشین پیاده و متواری شدند».

آدم ربایی در پوشش مأمور

همزمان با تشکیل پرونده با موضوع «زورگیری از مسافر» توسط سرنشینان خودروی پراید سفید رنگ و با مراجعه شاکیِ دیگر به کلانتری، مأموران اطلاع پیدا کردند که سرنشینان خودرو پراید سفید رنگ اینبار تحت عنوان مأمور اقدام به زورگیری از یکی از کسبه خیابان رجایی در شهرری کرده و پس از چندین ساعت گروگانگیری، شاکی را ـ در حالیکه از ناحیه پای راست دچار شکستگی های متعدد شده بود ـ در زمین های زراعی ورامین رها کرده اند.

مالباخته پس از حضور در کلانتری در اظهاراتش به مأموران گفت:«چند روز پیش در محل کارم در خیابان رجایی ایستاده بودم که دو نفر جوان از داخل یک دستگاه پراید سفید رنگ پیاده و تحت عنوان مأمور، شروع به پرسیدن آدرس از من کردند ؛ در زمان نشان دادن آدرس، ناگهان یک نفر از آنها از پشت سر به من حمله ور شد و نفر دوم نیز پاهایم را گرفت؛ تعدادی از کسبه محل متوجه موضوع شده و قصد کمک کردن به مرا داشتند که این افراد ضمن معرفی خود به عنوان مأمور یکی از ارگان های دولتی و نشان دادن تجهیزات نظامی مانند شوکر، مانع از دخالت آنها شده و پس از سوار کردن من به داخل خودروی پراید، دست و پا و چشمانم را بسته و به مکان ناشناسی منتقل کردند؛ در آن مکان، آنها در ازای آزادی من درخواست مبلغ 10 میلیون تومان پول کردند و زمانیکه در برابر خواسته آنها مقاومت کرده و عنوان کردم که چنین پولی را در اختیار ندارم، با جسم سختی شبیه به لوله به جانم افتاده و ضربات بسیار محکمی به پای راستم وارد کردند که باعث شد تا از پنج قسمت به طور کامل دچار شکستگی شود و نهایتا پس از سرقت مبلغ 400 هزار تومان، مرا در زمین های زراعی جاده ورامین رها کردند؛ در حالیکه قادر به هیچگونه حرکتی نبودم، یک چوپان به صورت کاملا اتفاقی مرا پیدا کرد و موضوع را به پلیس اطلاع داد که با حضور مأموران در محل ، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدم».

شناسایی و دستگیری شرور سابقه دار تهران

با توجه به اظهارات مالباختگان و مراجعه تعداد دیگری از شکات که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ مورد ضرب و جرح، سرقت، زورگیری و... قرار گرفته بودند، مأموران تجسس ویژه کلانتری تحقیقات ویژه ای را آغاز کرده و با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی آلبوم مجرمان سابقه دار منطقه شهرری، اطلاع پیدا کردند که در یکی از مجرمان سابقه دار شهرری به نام «سعید . ر» (22 ساله)، به همراه تعداد دیگری از دوستانش اقدام به ارتکاب جرایم مختلف زورگیری و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شهرری کرده است.

شناسایی مخفیگاه و دستگیری سعید در شرایطی توسط مأموران تجسس ویژه کلانتری 131 آغاز شد که با انجام اقدامات گسترده پلیسی مأموران اطلاع پیدا کردند که سعید به همراه تعداد دیگری از افراد سابقه دار، در بنگاهی متروکه در منطقه نازی آباد مخفی شده است؛ بلافاصله هماهنگی های لازم قضایی انجام با چندین تیم عملیاتی، متهم در داخل مخفیگاهش و پس از درگیری با مأموران و استفاده از سلاح سرد، به همراه هشت متهم دیگر دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

در بازرسی از محل دستگیری، مأموران علاوه بر کشف انواع مختلف سلاح سرد از قبیل چاقو و قمه، موفق به کشف مقادیر مختلفی موادمخدر از نوع هروئین، شیشه و کراک و همچنین تعداد ظروف مشکوک به عتیقه شدند.

با دستگیری «سعید . ر» و احتمال ارتکاب جرایم مختلف و خشن، متهم به دستور قاضی حسینی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کاراگاهان اداره پنجم مبارزه با زورگیری و سرقت های تحت پوشش مأمور قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ظروف کشف شده در مخفیگاه متهم که احتمال عتیقه بودن آنها وجود داشت، جهت بررسی و انجام نظریه کارشناسی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

سازمان میراث فرهنگی، در بررسی ظروف کشف شده اعلام کرد: اقلام مکشوفه شامل اشیاء زیرخاکی و دارای ارزش فرهنگی قابل توجهی است که دوره زمانی 1500 تا 2800 سال را در بر گرفته و به نیمه اول هزاره ی اول قبل از میلاد تا دوره ساسانی باز می گردند که برابر ماده 562 قانون مجازات اسلامی، سازمان میراث فرهنگی اقدام به طرح شکایت از متهم «سعید . ر» می کند».

شناسایی «سعید» از سوی شکات

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی یکی دیگر از مخفیگاه های متهم در یک کمپ غیرقانونی ترک اعتیاد به نام «ندای آرامش» در منطقه قوچ حصار شدند؛ با حضور کارآگاهان در محل کمپ و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که سعید و همدستانش تحت پوشش تصدی کمپ نگهداری معتادین، اقدام به انجام اعمال مجرمانه و خلاف خود از قبیل آدم ربایی، ضرب و جرح، سرقت مقرون به آزار و اخاذی از معتادین و خانواده آنان در این محل نموده که از جمله شکات این پرونده می توان به دادخواهی خانواده‌ای با هویت معلوم اشاره کرد که آنان مدعی هستند که برای ترک اعتیاد، فرزندشان را به کمپ تحویل و ماهیانه مبلغ 200 هزار تومان بابت هزینه‌های ترک اعتیاد پرداخت می‌کردند که پس از گذشت چند ماه متوجه شدند که اعضای کمپ فرزندشان را مورد آزار و اذیت قرار داده و شدت آسیب های وارده به اندازه ای است که منجر به آسیب های شدید روانی از جمله از دست دادن قدرت تکلم و عدم هوشیاری شده و در حال حاضر فرزندشان قادر به شناسایی هیچکس نبوده و قدرت راه رفتن نیز ندارد».

دو شاکی دیگر پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود بیان کردند: «حدود 20 نفر از اراذل و اوباش شهرری و خیابان بهشتی، با چهار دستگاه خودرو به همراه سه دستگاه موتورسیکلت به کارگاه ما در کهریزک وارد و با تهدید و ارعاب و ضرب و جرحِ هر دو نفرمان، اقدام به سرقت 300 متر کابل جوشکاری، 300 هزار تومان وجه نقد ، گوشی های تلفن همراه کردند».

شاکی پرونده پس از شناسایی «سعید» گفت:«متهم پایش را روی گردن من گذاشت و با اسلحه کمری مرا تهدید کرد که شکایتی مطرح نکنم».

سوابق «سعید . ر»:

1- حمل و نگهداری موادمخدر (سال 1386 ـ دادسرای ناحیه 20 تهران).

2- حمل و نگهداری مواد مخدر (سال 1388 – دادسرای شهرری).

3- تباعی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب (سال 1388).

4- شرکت در ایراد ضرب و جرح عمدی و اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش (سال 1390).

5- چهار مورد سابقه شرارت طی سال های 1390 الی 1391 در دادسرای شهرستان شهرری.

6- تصادف عمدی منجر به جرح یک نفر در شهرستان کرج.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، گفت:«با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف و احتمال افزایش دیگر جرایم ارتکابی و همچنین، به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد تهدید، ضرب و جرح، زورگیری ، سرقت و... قرار گرفته اند، قرار بازداشت 20 میلیارد تومانی و دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است لذا از کلیه شکات دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

سرهنگ علی غیاثوند افزود: از کلیه شهروندان محترم که از ارتکاب جرایم توسط متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های 51055605 و 51055237 در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند».
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عباس
Netherlands
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
باید تبعید شود به یك زندان دور افتاده تا حالش حسابی جا بیاد ، ۱۵ تا ۲۰ سال
البته اگر من حكم بدم فقط اعدام بهترین مجازات برای این انگلهای جامعه است ، اینها اصلاح شدنی نیستند اگر به زندان هم بروند زندانیان دیگر در زندان را هم آلوده میكنند آن وقت است كه تمام مجرمان با مدارك دكتری جرم فارغ التحصیل میان بیرون .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها